تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۸:۲۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 142360

سه پویانمایی ایرانی در قالب یک فیلم بلند با عنوان «کلاغ و گنجشک شگفت‌انگیز» روی پرده سینماهای فرانسه رفت.

به گزارش سینماسینما سه پویانمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در قالب یک فیلم بلند با عنوان «کلاغ و گنجشک شگفت‌انگیز» روی پرده سینماهای فرانسه رفت.

مجموعه «کلاغ و گنجشک شگفت‌انگیز» برای دومین بار از سوی شرکت‌های توزیع‌کننده فیلم در فرانسه، با فرمت دیجیتال به نمایش گذاشته شد. این مجموعه شامل سه فیلم کوتاه انیمیشن از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با عنوان‌های «کلاغی که می‌خواست قوی‌ترین باشد» به کارگردانی محمدعلی سلیمانزاده تولید سال ۱۳۷۷، «روزی کلاغی» به کارگردانی عبدالله علیمراد تولید سال ۱۳۸۴ و «گنجشک و پنبه دانه» به کارگردانی مرتضی احدی تولید سال ۱۳۸۵ است.

مجموعه «کلاغ و گنجشک شگفت‌انگیز» نخستین بار در سال ۲۰۰۷ با فرمت ۳۵ میلیمتری و در یک مجموعه ۴۵ دقیقه‌ای از سوی شرکت توزیع‌کننده «وی پت» برای کودکان بالای سه سال و خانواده‌های‌شان اکران عمومی شد. به دلیل استقبال از این مجموعه و با حمایت نهادهای سینماییِ Benshi و AFCAE طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار بود از ۶ فرورین ۱۳۹۹ برابر با ۲۵ مارس ۲۰۲۰ این پویانمایی‌ها اکران مجدد شود که به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا و بسته شدن سینماهای کشور فرانسه این برنامه به تعویق افتاد.

تاکنون این سه فیلمِ کوتاه هر کدام به صورت جداگانه در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی جوایزی را به خود اختصاص داده‌اند.

فیلم «کلاغی که می‌خواست قویترین باشد» برنده جایزه فیل نقره‌ای از جشنواره حیدرآباد هند، «روزی کلاغی» برنده جایزه فیل نقره‌ای از جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان هند و جایزه ویژه هیات داوران فیلمِ کودک جشنواره سین پارانانینو مکزیک و فیلم «گنجشک و پنبه دانه» برنده جایزه ویژه از جشنواره ویسامبور فرانسه شده است.

از سال ۲۰۰۱ تاکنون ۴۸ انیمیشن کوتاه کانون پرورش فکری به صورت مجموعه‌های گوناگون در کشور فرانسه اکران شده‌ که برخی از آنها حتی به زبان فرانسه هم دوبله شده‌ است.

اکران عمومی دوباره‌ مجموعه «کلاغ و گنجشک شگفت‌انگیز» با فرمت دیجیتال از ۱۹ شهریور سال ۱۳۹۹ برابر با ۹ سپتامبر ۲۰۲۰ در سینماهای کشور فرانسه آغاز شده است.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها