تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۷/۲۷ - ۱۵:۱۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 98441
اصغر فرهادی کارگردان صاحب نام سینمای ایران، جایزه ویژنری جشنواره ۲۰۱۸ استکهلم (Visionary Award) را دریافت می‌کند. همچنین «همه می دانند» تازه ترین ساخته او در این جشنواره به نمایش درمی آید.

به گزارش سینماسینما، جشنواره فیلم استکهلم با اعلام این خبر در نشست مطبوعاتی این جشنواره، از حضور اصغر فرهادی در این جشنواره برای دریافت این جایزه که یک اسب برنزی است، خبر داد.

جشنواره فیلم استکهلم در خبر اهدای این جایزه به فرهادی نوشته است: «این جایزه به اصغر فرهادی تعلق می‌گیرد زیرا او یکی از اساتید برجسته سینما در دنیاست. او به شکل پیوسته مسائل معاصر و روزمره را در فیلم‌هایش بررسی می‌کند و تاثیر آن‌ها را در روابط نزدیک آدم‌ها نشان می‌دهد. داستان‌های او به شکلی ظریف بین روشنفکری و رازآلودی در حرکت‌اند؛ این حرکت به قدری طبیعی‌ست که برای هیچ‌کس دیگری قابل تقلید نیست. اصغر فرهادی بدون شک برای نسل جدید فیلمسازی در ایران بسیار ارزشمند است و به همان‌ میزان برای دوستداران سینما در سرتاسر جهان. بنابراین افتخار بزرگی‌ست که جایزه ویژنری ۲۰۱۸ استکهلم به او تقدیم شود.»

اصغر فرهادی

جایزه ویژنری استکهلم از سال ۲۰۰۴ در جشنواره فیلم استکهلم به نوآوران سینما داده می‌شود. پیش از این وس اندرسون، پابلو لارین، آلخاندرو گونزالس ایناریتو داده شده است.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها