تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۳/۱۲ - ۱۶:۳۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 56870

ایرج طهماسبایرج طهماسب اظهار کرد: آقای مجری، ایراج طهماسب را بیچاره کرده چون آن‌قدر تحت الشعاع مجری است که کسی نمی‌داند او کارهای هنری بسیار زیادی دارد و از بچه‌گی نوشته است.

به گزارش سینماسینما، دومین شب داستان‌خوانی برنامه «شهر کتاب، شب‌های رمضان بیدار است» شامگاه ۱۱ خرداد، برگزار شد و منیرالدین بیروتی و ایرج طهماسب در شهر کتاب مرکزی، بخش‌هایی از داستان‌های‌شان را برای حضار خواندند.

ایرج طهماسب، نویسنده، کارگردان، تهیه کننده و بازیگر نیز در این جلسه داستان‌خوانی حضور داشت و درباره ایده کتاب سه قصه اظهار داشت: واقعا نمی‌دانم باید از دست آقای مجری چه کار کنم که آقای طهماسب را بیچاره کرده! چون طهماسب هم یکی مثل شماست که دوست دارد کارهای هنری بکند، یاد بگیرد و فعالیت‌های مختلف داشته باشد اما آن‌قدر تحت‌الشعاع مجری است که کمتر این جنبه او دیده شده است.

وی افزود: من سالیان سال، فرای کارهایی که انجام می‌دادم، می‌نوشتم و فکر کردم که بعد از ۳۰ سال زمان آن رسیده که نوشته‌هایم را منتشر کنم و حالا منتظرم تا بازخوردهای شما را دریافت کنم.

سه قصه، ایرج طهماسب

طهماسب با تاکید بر اینکه «سه قصه»، کتابی برای بزرگسالان است و نه کودکان گفت: من شوکه شدم که بچه‌ها تا این موقع از شب بیدارند و اگر می‌دانستم با اینهمه بچه در این جلسه مواجه می‌شوم، حتما یک داستان کودکانه برای خواندن با خودم می‌آوردم چون این داستان‌ها برای بچه‌ها کمی سنگین است اما بخشی از «بالشی پر از پر سفید» را می‌خوانم.

این کارگردان همچنین در پاسخ به این سوال که آیا پس از این، شاهد انتشار کتابی از او خواهیم بود یا نه، گفت: من همیشه در حال نوشتم و از بچگی تا این سن نوشته‌ام، خیلی ورق پاره کرده‌ام و حالا هم یک داستان کودکان دارم که می‌خواهم منتشرش کنم و یک مجموعه سه جلدی از کارهای قدیمی که یکی از آنها درباره فلسفه، یکی درباره نمایش و دیگری شعر و نکته‌ها و یادداشت‌هایم است.

طهماسب در پایان گفت: برای من یک کتاب یا نویسنده خاص بر کتاب یا نویسنده دیگری برتری ندارد. به نظر من همه نویسنده‌ها خوبند و اینکه ما چه کتاب یا نویسنده‌ای را برای مطالعه انتخاب می‌کنیم، فقط به حس و حال و نیازمان مربوط می‌شود.

وی ادامه داد: نویسنده‌ها هم مثل متخصصان هستند بنابراین ما گاهی نیاز داریم که سراغ یک شاعر برویم گاهی نیاز داریم سراغ متخصص امور جنایی برویم، گاهی به فلاسفه نیازمندیم و گاهی هم باید رمان بخوانیم بنابراین کتاب محبوب داشتن برایم بی‌معناست چون نمی‌توانم بگویم فردوسی بهتر است یا مولانا و همه‌شان را دوست دارم و می‌خوانم.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها