تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۶/۱۳ - ۱۷:۳۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 1111

ایرج کریمیمراسم تشییع پیکر ایرج کریمی، صبح امروز ۱۳ شهریور از مقابل خانه سینما برگزار شد.

در ابتدای این مراسم نخست فرهاد توحیدی رییس سابق هیات مدیر خانه سینما سخن گفت. سخنانی که رنگ انتقاد داشت: «باید به آقای قالیباف، مسجد جامعی و شورای شهر بگوییم که هنرمندان زینت‌المجالس نیستند و فقط برای این هنرمند نشده‌اند که صف اول برنامه‌های شما و مجالس شما بنشینند، هنرمندان محترمند. امروز شرم‌آور است که بشنویم قطعه هنرمندان تکمیل و ظرفیت آن پر شده و ما مجبور باشیم برای خاکسپاری هنرمندی همچون ایرج کریمی مزاحم خانواده‌های دیگران شویم.»

اوهمچنین تاکید کرد امروز قطعه هنرمندان تکمیل شده چون هنرمندان مثل برگ خزان می‌ریزند و فوت می‌کنند و آقای قالیباف حداقل می‌تواند قطعه دیگری را به هنرمندان اختصاص دهد. توحیدی ایرج کریمی را روشنفکری دانست که هرگز روشنفکری‌اش را پنهان نکرد: «کریمی انسان بسیار شجاعی بود و در مقطعی که نوشتن و مطالبه کردن از دولت نه مد بود و نه عاقلانه شجاعانه مطالبی می‌نوشت و میرسلیم وزیر فرهنگ دولت وقت را که از قضا هم دوره کریمی بود به باد انتقاد می‌گرفت.»

در ادامه این مراسم دوستان و همکاران زنده‌یاد ایرج کریمی در مجله فیلم نیز درباره او سخن گفتند. کسانی چون کمال تبریزی، هوشنگ گلمکانی، احمد امینی، احمد طالبی‌نژاد، عباس یاری و…

مراسم تشییع پیکر ایرج کریمی با همراهی طیف وسیعی از هنرمندان نیز همراه شده بود. در این مراسم میشد کسانی چون صفی یزدانیان، مانی حقیقی، بهمن فرمان‌آرا، محسن امیریوسفی، جعفر پناهی، سحر دولتشاهی، باران کوثری، شادمهر راستین، شهرام مکری، حبیب رضایی، فرشته صدرعرفایی و … را دید.

پیکر این هنرمند بعد از رایزنی‌های بسیار در قطعه هنرمندان و در کنار مزار پرتو مهتدی منتقد فقید سینما به خاک سپرده شد.

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظرات شما

  1. سعید حنطه
    ۱۳, شهریور, ۱۳۹۴ ۵:۳۷ ب٫ظ

    خدا همه ما را ببخشد و بیامرزد.

  2. صبا بیچاره
    ۱۳, شهریور, ۱۳۹۴ ۷:۳۶ ب٫ظ

    خدا همه اسیران خاک را قرین دریای رحمت خود گرداند. آمین

نظر شما


آخرین ها