تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۰۲ - ۱۲:۴۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 66904

کشورهای ایسلند و اسلواکی نمایندگان خود را برای حضور در شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز سینمایی اسکار شناختند.

به گزارش سینماسینما، در فاصله کمتر از ۱۰ روز مانده به پایان مهلت قانونی برای معرفی فیلم از سوی کشورها در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی جوایز سینمایی اسکار دو کشور دیگر نماینده خود را اعلام کردند.

سینمای ایسلند نیز امسال با فیلم «زیر درخت» به کارگردانی «گونار سیگوردسن» در شاخه بهترین فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۸ حضور خواهد یافت. این فیلم که در جشنواره ونیز و تورنتو نمایش داشته است یک کمدی سیاه است که داستان آن درباره مردی در یک روستاست که پس از متهم شدن به روابط غیرشرعی، مجبور می‌شود با پدر و مادرش از آنجا نقل مکان کند.

فیلم «خط» ساخته «پیتر باجاک» نیز که یک درام جنایی است و داستان آن در مناطق مرزی اسلواکی و اوکراین روی می‌دهد به عنوان نماینده سینمای اسلواکی در اسکار ۲۰۱۸ انتخاب شده است. این فیلم در جشنواره بین‌المللی کارلوی‌واری در کشور جمهوری چک رونمایی شد.

تاکنون بیش از ۷۰ کشور از جمله اسپانیا، برزیل، بلغارستان، هند، جمهوری چک، استونی، پاکستان، مراکش و لائوس، کوزوو، ایرلند، یونان، مجارستان و اتریش، جمهوری آذربایجان، بلژیک، بوسنی و هرزگوین، کرواسی، جمهوری دومنیکن، ، فنلاند، گرجستان، آلمان، یونان، مجارستان، عراق، ایرلند، ژاپن، لتونی، لبنان، لیتوانی، لوکزامبورگ، نپال، هلند، نروژ، فلسطین، رومانی، صربستان، کره جنوبی، سوئد، سوئیس، تایلند، ترکیه، ایران، اوکراین، ویتنام ونزوئلا نمایندگان خود را به آکادمی اسکار معرفی کرده‌اند.

سال گذشته، در مجموع ۸۵ کشور در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی جوایز سینمایی اسکار رقابت کردند که در نهایت فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی از ایران برنده اسکار خارجی شد.

آخرین مهلت معرفی فیلم از سوی کشورها برای حضور در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی دوم اکتبر (۱۰ مهرماه) است و آکادمی اسکار پس از بررسی، فیلم‌های واجد شرایط برای رقابت در این شاخه را معرفی می‌کند.

ابتدا ۹ فیلم به فهرست بلند راه خواهند یافت و در پایان پنج فیلم به‌عنوان نامزدهای نهایی بهترین فیلم خارجی سال انتخاب می‌شوند.

مراسم نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز چهارم مارس (۱۳ اسفند) برگزار خواهد شد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها