تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - ۱۶:۱۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 45318

ایندی وایرنشریه ایندی وایر با انتشار متنی تند علیه ترامپ به او پیشنهاد داد تا برای شناخت ایران چند فیلم ایرانی تماشا کند.

به گزارش سینماسینما، جمشید اکرمی؛ استاد رشته سینما در امریکا؛ به دعوت نشربه معتبرایندی وایر؛ نامه تندی خطاب به دونالد ترامپ در واکنش به فرمان او برای منع ورود شهروندان مسلمان هفت کشور به امریکا نوشته و او را برای شناخت بهتر ایرانیان تشویق به تماشای چند فیلم ایرانی کرده است.

در این نامه که با تصویر نگاه پرمعنی بازیگر فیلم «بادکنک سفید» به ترامپ منتشر شده، آمده است: در همان شبی که مسافران مسلمان در فرودگاه‌های امریکا بازداشت می‌شدند؛ ترامپ سرگرم تماشای اولین فیلم‌اش در سینمای کأخ سفید _فیلم انیمیشن در جستجوی دوری درباره اسارت یک ماهی مهاجر در امریکا_ بوده. در همان زمان نمایش فیلم فروشنده هم در امریکا شروع شده و استقبال گرم مردم و منتقدین را برانگیخته است.

اکرمی در نامه‌اش به ترامپ خاطرنشان کرده که شاید اگر او فروشنده را دیده بود، فرمان منع ورود مسافران مسلمان را صادر نمی‌کرد چراکه این فیلم و فیلم‌های ایرانی مشابه آن، تصویرهایی واقعی از ایران و ایرانیان ارئه می‌کنند که از دید فیلمسازان ایرانی ترسیم شده‌اند. این تصاویر جلوه‌هایی از انسانیت ایرانی‌ها را در خود دارد که کاملاً مغایر تصورات نادرستی است که ترامپ و اطرافیانش از آنها دارند.

منبع: ایلنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها