تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۴:۴۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 145707

رسانه های کشورهایی چون فرانسه، برزیل، آرژانتین و ترکیه به خبر درگذشت کامبوزیا پرتوی فیلمساز و فیلمنامه نویس مطرح کشورمان واکنش نشان دادند.

به گزارش سینماسینما، برخی رسانه های خارجی مانند «فرانس۲۴»، «فیگارو»، «لاخورنادا» و «آناتولی» به درگذشت کامبوزیا پرتوی فیلمنامه نویس و کارگردان مطرح کشورمان که روز گذشته ۴ آذر براثر کرونا از دنیا رفت، پرداختند.

خبرگزاری فرانس۲۴ با تیتر «کامبوزیا پرتوی کارگردان و فیلمنامه نویس ایرانی براثر کرونا درگذشت» این خبر را پوشش داد. فرانس ۲۴ از کامبوزیا پرتوی به عنوان نویسنده فیلمنامه تنها اثر ایرانی برنده جایزه شیرطلای ونیز (فیلم «دایره» جعفر پناهی) و همینطور فیلمنامه نویس گرانترین پروژه تاریخ سینمای ایران (فیلم «محمد رسول الله (ص)» مجید مجیدی) یاد کرد.

رسانه فرانسوی همینطور در این خبر اشاره کرده است که پرتوی اولین فیلمساز ایرانی نیست که بر اثر کرونا از دنیا رفته بلکه پیش از وی خسرو سینایی فیلمساز نیز بر اثر همین بیماری در ماه آگوست از دنیا رفته است.

خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز با تیتر «کامبوزیا پرتوی فیلمساز ایرانی براثر کرونا درگذشت» به این خبر واکنش نشان داد.

نشریه اینترنتی «اِستادو دی میناس» متعلق به کشور برزیل، «فیگارو» فرانسه، وبسایت «یاهو»، نشریه اسپانیایی زبان «Infobae» مربوط به کشور آرژانتین و همینطور «لاخورنادا» یکی دیگر از نشریات مشهور اسپانیایی زبان دنیا که در کشور مکزیک قرار داد، به این خبر واکنش نشان دادند.

منبع: صبا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها