تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۱۱/۰۵ - ۱۳:۰۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 10285

«بازگشته» به کارگردانی آلخاندرو گونزالس ایناریتو در حالی پرفروش‌ترین فیلم آخر هفته در آمریکای شمالی شد که یک توفان زمستانی باعث شد تعدادی از سینماها به اجبار بسته شوند.

به گزارش «سینماسینما»، «بازگشته» (The Revenant) با بازی لئوناردو دی‌کاپریو  در سومین هفته اکران گسترده برای اولین بار پرفروش‌ترین بازار آمریکای شمالی شد.

این فیلم از جمعه تا یکشنبه در ۳۷۱۱ سینما ۱۶ میلیون دلار فروخت و ضمن اینکه پرفروش‌ترین فیلم ایالات متحده و کانادا شد، مجموع فروش داخلی خود را به ۱۱۹٫۲ میلیون دلار رساند.

به گزارش هالیوود ریپورتر، «بازگشته» و دیگر فیلم‌ها این آخر هفته با یک دشمن سرسخت در قالب توفان زمستانی جوناس روبرو بودند که بخش زیادی از شمال شرقی آمریکا را در برگرفت و بیش از دو فوت برف به همراه داشت. بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ سالن سینما در ساحل شرقی و کارولینای شمالی به ناچار بسته شدند، از جمله در نیویورک که یک بازار مهم است و حدود هفت درصد از کل فروش فیلم‌ها را شامل می‌شود.

تحلیل‌گران پیش‌بینی کردند درآمد حاصل از فروش آخر هفته فیلم‌ها به خاطر جوناس تا ۱۲ درصد کاهش پیدا کند. سالن‌های سینما در واشنگتن دی.سی.، بالتیمور و فیلادلفیا روز یکشنبه همزمان با آغاز تلاش‌ها برای برف‌روبی بسته ماندند.

«بازگشته» که یکی از مدعیان فصل جوایز سینمایی است، در ۴۸ بازار بین‌المللی ۳۳٫۸ میلیون دلار فروخت و در این سطح نیز برای اولین بار پرفروش‌ترین فیلم آخر هفته شد. مجموع فروش فیلم در بازار بین‌المللی ۱۰۴٫۵ میلیون دلار و با حساب بازار آمریکای شمالی، مجموع فروش جهانی آن ۲۲۳٫۷ میلیون دلار شده است.

حتی بدون توفان و سرما نیز انتظار نمی‌رفت سه فیلم تازه اکران شده در آمریکای شمالی – کمدی درجه R «بابابزرگ کثیف» (Dirty Grandpa) از شرکت لاینزگیت، فیلم ترسناک و فراطبیعی «پسر» (The Boy) و «موج پنجم» (The 5th Wave) از شرکت سونی – بتوانند در گیشه‌های فروش خیلی موفق ظاهر شوند، اما فروش هر سه فیلم بیش از انتظار بود.

این سه فیلم بعد از «جنگ‌های ستاره‌ای: نیرو بیدار می‌شود» (Star Wars: The Force Awakens) از شرکت دیزنی (۱۴٫۵ میلیون دلار) و کمدی پلیسی «همراه پلیس ۲» (Ride Along 2) با بازی کوین هارت و آیس کیوب از شرکت یونیورسال (۱۲٫۹ میلیون دلار)، رده‌های چهارم تا ششم جدول فروش را به خود اختصاص دادند.

«بابابزرگ کثیف» با بازی رابرت دنیرو و زاک افرون با ۱۱٫۵ میلیون دلار فروش در ۳۱۹۲ سینما از همه موفق‌تر عمل کرد و در رده چهارم قرار گرفت. منتقدان از این فیلم استقبال نکردند، اما تماشاگران در سینمااسکور به آن درجه B داده‌اند. دنیرو در «بابابزرگ کثیف» نقش یک پدربزرگ و ژنرال سابق را بازی می‌کند که چند روز پیش از ازدواج نوه عصبی‌اش که یک وکیل است، با او راهی سفری جاده‌ای به فلوریدا می‌شود. این فیلم را دان میزر کارگردانی کرده است.

در همین حال، پروژه ۱۰ میلیون دلاری «پسر» به کارگردانی ویلیام برنت بل در ۲۶۷۱ سینما ۱۱٫۲ میلیون دلار به دست آورد و در رده پنجم قرار گرفت. این فیلم با نام قبلی «ساکن» (The Inhabitant) درباره یک آمریکای جوان (لورن کوهان) است که به عنوان یک دایه در یک دهکده انگلیسی دورافتاده کار پیدا می‌کند، اما خیلی زود متوجه می‌شود باید از یک عروسک بزرگ که پدر و مادر با او مثل یک پسر واقعی برخورد می‌کنند، مراقبت کند، در حالی که مشخص نیست پسر خودشان کجاست. روپرت ایوانز و جیمز راسل از دیگر بازیگران «پسر» هستند.

«موج پنجم» با بازی کلویی گریس مورتز با ۱۰٫۳ میلیون دلار فروش در ۲۹۰۸ سینما رده ششم جدول را به خود اختصاص داد. این یک فروش ناامیدکننده برای فیلمی است که قرار بود آغازگر یک مجموعه سینمایی با محوریت جوانان باشد. «موج پنجم» از روی یک مجموعه کتاب پرفروش ساخته شده و درباره یک دختر جوان است که وقتی چهار موج از موجودات بیگانه مرگبار بخش زیادی از زمین را نابود می‌کنند، فرار می‌کند و با ناامیدی می‌کوشد برادر کوچکش را نجات بدهد. «موج پنجم» را جی بلیکسن کارگردانی کرده است.

تماشاگران در سینمااسکور به هر دو فیلم «پسر» و «موج پنجم» درجه B- داده‌اند.

«جنگ‌های ستاره‌ای: نیرو بیدار می‌شود» در ششمین آخر هفته اکران مجموع فروش جهانی خود را به ۱٫۹۴ میلیارد دلار رساند. مجموع فروش فیلم در آمریکای شمالی ۸۷۹٫۲ میلیون دلار و در بازار بین‌المللی ۱٫۰۶ میلیارد دلار شده است.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها