تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۱۱/۰۷ - ۱۰:۲۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 10425

«ایب ویگودا»، بازیگر سینما و تلویزیون آمریکا که بیشتر برای بازی در نقش «سالواتوره تسیو» در فیلم «پدرخوانده» معروف بود در ۹۴ سالگی درگذشت.

به گزارش سینماسینما، «ایب ویگودا» پس از این که «فرانسیس فورد کاپولا» او را در سال ۱۹۷۳ برای در نقش «سالوادوره تیسو» – دوست قدیمی «ویتو کارلئونه» – (مارلون براندو) در فیلم «پدرخوانده» انتخاب کرد، به شهرت رسید.

بازی در فیلم «پدرخوانده» شهرت زیادی را برای «ویگودا» به ارمغان آورد، اما بازی در سریال «بارنی میلر» در نقش کارآگاه «فیش» بود که نام او را بیش از پیش سر زبان‌ها انداخت و سه نامزدی پیاپی در جوایز امی بین سال‌های ۱۹۷۶ تا ۱۹۷۸ برای او به ارمغان آورد.

این بازیگر آمریکایی ۳۴ سال پس از شایعه مجله «People» مبنی بر مرگش در خانه‌اش واقع در نیوجرسی درگذشت.

در سال ۱۹۸۲ این مجله نوشت، ویگودای فقید در میهمانی ویژه پایان سریال «بارنی میلر» حضور نیافت و به همین دلیل سال‌ها شایعاتی پیرامون مرگ او وجود داشت، «ویگودا» چند سال بعد نیز در واکنش به این شایعه عکسی را از خود در مجله ورایتی منتشر کرده بود در حالی که یک تابوت نشسته است و یک مجله «پیپل» در دست دارد.

از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می‌توان به «پدرخوانده»، «پدرخوانده: قسمت دوم»، «شمال»، «سه اتاق در منهتن»، «جو در برابر آتشفشان»، «ایشتار» و «ببین کی داره حرف می‌زنه» اشاره کرد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها