تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۶/۰۷ - ۱۲:۱۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 95150

مراسم تشییع پیکر اصغر معینی صالح ـ بازیگر نقش «مصدق» ـ با حضور محمدرضا ورزی، فخرالدین صدیق شریف، همکاران و مدیر روابط عمومی معاونت سیما از مقابل بیمارستان چمران برگزار شد.

به گزارش سینماسینما، اصغر معینی، بازیگر تلویزیون، تئاتر که نقش مصدق را در سه مجموعه «معمای شاه»، «سقوط» و مینی‌سریال «پدر خوانده» ایفا کرده است، روز گذشته به دلیل ابتلا به بیماری سرطان استخوان درگذشت.

محمدرضا ورزی ـ کارگردان سریال «معمای شاه» ـ در این مراسم با اشاره به سجایای اخلاقی اصغر معینی او را هنرمندی اخلاق‌گرا، بی‌حاشیه، خوش‌خلق و باسواد خواند و گفت: سال‌هاست که در پروژه‌های گوناگون با مرحوم معینی همکاری داشته‌ام. در طول این سال‌ها همواره برایم دوستی خوب و همراهی گرانقدر بود.

وی با اشاره به نقش مرحوم معینی در مجموعه «معمای شاه» تاکید کرد: او توانست با آفرینش نقش مصدق همگان را شگفت زده کند و این نقش را با توجه به علاقه شخصی اش از مصدق و با بررسی‌های دقیق از نظر نحوه بیان کلمات و رفتار مصدق بازآفرینی کرد.

ورزی در خاتمه از دست دادن معینی صالح را ضایعه‌ای بزرگ در عرصه هنر تصویر دانست و گفت: بیماری در دو سال اخیر اصغر معینی را تا حد زیادی فرسوده کرد؛ به طوری که در ماه‌های آخر تسلیم بیماری شد. او نه فقط نقش مصدق که مرگ او را نیز به جان خرید و با همان بیماری دکتر مصدق به دیار ابدی شتافت.

فخرالدین صدیق شریف ـ بازیگر تلویزیون و سینما ـ‌ نیز در مراسم تشییع مرحوم معینی سجایای اخلاقی این هنرمند را برشمرد و گفت: نقش های ماندگار از او وجود دارد. هنرمندی که جای خالی‌اش همواره در کنار همکارانش خالی خواهد بود.

وی اضافه کرد: او علاوه بر هنرمندی شریف، دوست خوب و انسانی محبوب بود و هر زمان احساس می کرد فردی نیاز به کمک دارد هرگز دریغ نمی کرد.

صدیق شریف با یادآوری خاطرات گذشته اضافه کرد: در جریان بازی در نقشی در تئاتر دچار آسیب جدی شد ولی از فردای حادثه سر صحنه حاضر شد و نقشش را به صورت نشسته اجرا کرد.

پیکر مرحوم اصغر معینی صالح چهارشنبه (هفتم شهریور ماه) بعد از مدت‌ها مبارزه با بیماری سرطان استخوان، در بهشت زهرا آرام گرفت.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها