تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۰:۳۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 153622


مدیر رادیو سلامت با تاکید به پرداختن به موضوع کرونا از زوایای متفاوت در برنامه های رادیو سلامت اعلام کرد ما هم نفس مدافعان سلامت ،در کنار مردم می مانیم ومسئولیت‌ مان را به عنوان رسانه تخصصی با همراهی متخصصان مختلف حوزه های مختلف پزشکی روانشناسی جامعه شناسی انجام می دهیم.

به گزارش سینماسینما، دکتر صدیقه اعتمادسعید، مدیر رادیو سلامت در پاسخ به این سئوال که با توجه به افزایش شهرهای قرمز و نارنجی در روزهای اخیر این شبکه رادیویی چگونه عمل خواهد کرد؟ توضیح داد: ویروس کرونا، این موجود ریز پر مخاطره دیگر برای همه مردم دنیا نامی شناخته شده است و کشور ما هم از اواخر سال ۹۸ درگیر این ویروس مخوف شد و تا به امروز منجر به آسیب و فوت بسیاری از مردم شریف مان شده است. رادیو سلامت به عنوان یکی از شبکه های تخصصی معاونت صدا با شیوع این ویروس و قبل از آمدن به ایران در قالب برنامه های متفاوت، اطلاع رسانی وافزایش دانش جامعه را به عنوان اولویت اصلی در دستور کار خود قرار داد، تا مردم نسبت به این ویروس که احتمال اپیدمی جهانی وجود داشت بدون آنکه وحشتزده شوند و رفتارهای هیجانی نشان بدهند، به تغییر سبک زندگی توجه کنند و راههای پیشگیری در مواجهه با کوویید ۱۹ را بدانند.
وی ادامه داد: به همین دلیل کارشناسان برنامه های رادیو سلامت که معمولاً از پزشکان و متخصصان اعضای هیئت علمی دانشگاههای علوم پزشکی هستند با زبان نرم شروع به آگاه سازی کردند. در شرایطی که دو ویژگی نوپدیدگی و جهان‌گستری کرونا جامعه ما را در معرض ناشناختگی‌های جدید قرار داد و مخاطبان رسانه از اینفودمی رنج می بردند به طوریکه افراد فعال و کاربران فضاهای مجازی دوشادوش ویروس به تبادل اطلاعات درباره این بیماری می‌پرداختند و جامعه قربانی ویروس کرونا، با یک شبه‌ویروس دیگری نیز به عنوان اطلاعات غلط روبه‌رو بود.
مدیر رادیو سلامت تصریح کرد: هدف ما در این شبکه فراهم کردن بستر اطلاعاتی صحیح در حوزه بیماری کرونا بود .رادیو سلامت به عنوان رسانه مرجع با شفافیت در انتشار اطلاعات پزشکی و روانشناسی با سرعت ،دقت و پایداری پیام در تولید و توزیع موضوعات علمی و مقابله با شبه علم و اطلاعات غیر دقیق وارد عمل شد . مقابله با اینفودمی یک اولویت رسانه ای بود . در این راستا برنامه سازان مرتب با دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، بیمارستان ها و مدافعان سلامت در ارتباط بودند تا تازه ترین اطلاعات در حوزه این بیماری در اختیار مردم گذاشته شود.
اعتمادسعید با اشاره به برنامه ها توضیح داد: تولید و پخش این برنامه ها از اواخر ۹۸ شروع شد و اولویت مان در برنامه های سال ۹۹ رادیو سلامت هم پرداختن به موضوع کرونا از زوایای متفاوت بود. ایجاد امید در جامعه و قدردانی از مدافعان سلامت محورهای اصلی برنامه سازی در رادیو سلامت بود، .به همین دلیل مردم به واسطه برنامه های متفاوت رادیو سلامت سئوالات خودشان را از مدافعان سلامت جویا می شوند. این سیاست و روند برنامه سازی در سال ۱۴۰۰ هم ادامه خواهد داشت و موضوعات حوزه پسا کنترل کرونا و توفیقات علمی در حوزه تجهیزات و دارو در کنترل کرونا خصوصا تولید واکسن ایرانی مقابله با کرونا که یکی از جدی ترین مصادیق مطالبه رهبر معظم انقلاب در خصوص تولید ملی است، از اولویت های سال پیش رو است.
وی در پایان گفت: ما هم نفس مدافعان سلامت ،در کنار مردم می مانیم ومسئولیت‌ مان را به عنوان رسانه تخصصی با همراهی متخصصان مختلف حوزه های مختلف پزشکی روانشناسی جامعه شناسی انجام می دهیم.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها