تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۴:۵۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 182545

احمد بهرامی برای فیلم «شهر خاموش» برنده جایزه بهترین کارگردانی جشنواره فیلم شب‌های سیاه تالین شد.

به گزارش سینماسینما، جشنواره فیلم شب‌های سیاه تالین آخرین ساعات شنبه شب پنجم آذر (۲۶ نوامبر) در حالی بهترین‌های رویداد امسال خود را معرفی کرد که جایزه بهترین کارگردانی فستیوال به احمد بهرامی برای فیلم «شهر خاموش» رسید. تهیه‌کنندگی این فیلم را رضا محقق برعهده دارد.
«شهر خاموش» دومین اثر بلند سینمایی احمد بهرامی پس از فیلم «دشت خاموش» است که موفق به کسب جایزه افق‌های ونیز شده بود. این دو فیلم اشتراکاتی در سبک ساخت دارند که به عنوان شیوه فیلمسازی بهرامی شناخته می‌شوند.

باران کوثری، علی باقری، بابک کریمی، بهزاد دورانی، محسن مهری دروی، کریم و حبیب شراهی برادران دوقلو از دیگر بازیگران «شهر خاموش» هستند که جلوی دوربین مسعود امینی‌تیرانی رفته‌اند. پخش بین‌المللی فیلم «شهر خاموش» برعهده علی قاسمی است.

بیست و ششمین دوره جشنواره فیلم شب‌های سیاه تالین ۱۱ تا ۲۷ نوامبر (۲۰ آبان تا ۶ آذر) در کشور استونی برگزار شد. در این دوره از جشنواره  هایده صفی‌یاری تدوینگر ایرانی یکی از اعضای هیات داوران بود. براساس اعلام هیات داوران جشنواره، جایزه بزرگ فستیوال این دوره نیز به فیلم «سفر با مامان» به کارگردانی هیلمار اودسن فیلمساز ایسلندی رسید.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 

آخرین ها