تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۰۹:۳۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 167563

رادیو سلامت در قالب برنامه تصویر خیال که روزهای جمعه ساعت ۱۹ و ۱۰ دقیقه پخش می شود به تحلیل روانشناسی فیلم های اکران شده در سالهای اخیر می پردازد.

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت، مرتضی میلانی، تهیه کننده برنامه تصویر خیال در این باره می گوید: فیلم‌ها اغلب بازنمایی زندگی روزمره هستند که با فرازو فرودهاشان به تصویر کشیده می‌شوند تا خیال‌مان را به بازی گیرند و در پس هر سناریو که به فیلم تبدیل می‌شود لایه‌های پنهانی وجود دارد که خواسته یا ناخواسته بیننده با آن همسو و هم داستان
شخصیت ها می‌شود. رمزگشایی از بخشی از این لایه‌ها و ترسیم تصویر واقعی برای بینندگان مستلزم تحلیل و بررسی ابعاد ‎های فیلم‌هاست.
وی ادامه می دهد: به همین دلیل در قالب برنامه تصویر خیال به بازخوانی و تحلیل روانشناختی فیلم های سینمایی می پردازیم و روز جمعه ۲۴ دی ماه فیلم عطر داغ به کارگردانی علی ابراهیمی و نویسندگی علی حمیدنژاد و علی شورورزی و تهیه کنندگی امیرشهاب رضویان خواهیم پرداخت. در قالب بررسی فیلم عطر داغ به بررسی مسائل و مشکلات دوران جوانی می پردازیم و دکتر کبری مالمیر روانشناس کارشناس برنامه است. همچنین سعید اسلام زاده کارشناس مجری برنامه را به عهده دارد.
به گفته مرتضی میلانی، در برنامه رادیویی تصویر خیال لایه‌های پنهان شخصیت‌ها و ماجراها از دو منظر روانشناسی و اسطوره شناسی توسط کارشناسان برنامه تحلیل و بررسی می‌شود.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها