تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۱/۰۹ - ۰۰:۲۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 42352

خانه اواصغر یوسفی نژاد سیزده سال پیش اولین فیلمش را در قالب یک سریال سیزده قسمتی ساخت و اِو دومین تجربه کارگردانی اوست که فضایی متفاوت نسبت به بقیه آثار جشنواره دارد و مهم ترین ویژگی و وجه تسمیه فیلم این است که فیلم به زبان آذری ساخته شده و قرار است با زیرنویس نمایش داده شود. 

به گزارش سینماسینما، همین نکته کمی کار یوسفی نژاد را برای جذب مخاطب در جشنواره سخت می کند اما باید منتظر ماند و واکنش ها را به این فیلم که یکی از آثار گروه هنر و تجربه است دید که به چه شکل می تواند مخاطبین را درگیر فضای فیلمش کند.

«خانه (اِو)» با فیلمنامه‌ای به قلم اصغر یوسفی‌نژاد، اولین فیلم بلند سینمایی این کارگردان، و دومین تجربه کارگردانی اوست و قرار است برای اولین بار در سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر رونمایی شود. این فیلم که به زبان ترکی با زیرنویس فارسی ساخته شده، از فهرست پیشنهادی گروه «هنروتجربه» به بخش سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر راه یافته و جز ۳۳ فیلم منتخب هیات انتخاب بوده است.

محدثه حیرت، رامین ریاضی، غلامرضا باقری، صدیقه دریانی، نرجس دل‌آرام، پریناز پاشازاده و سیروس مصطفی بازیگران فیلم اصغر یوسفی‌نژاد هستند. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: سایه که به‌خاطر ازدواج، از ۶ سال پیش ارتباطش را با خانواده‌ قطع کرده است، زمانی به خانه برمی‌گردد که طبق وصیت پدرش مأموران جسد او را به اتاق تشریح منتقل می‌کنند اما سایه نمی‌تواند با این وصیت نامتعارف کنار بیاید.

عوامل و بازیگران فیلم:

دیگر عوامل فیلم «خانه (اِو)» عبارتند از سایر بازیگران: اکبر شریعت، میثم ولی‌خانی، فریبا سهرابی، وحیده نویدی، رضا محمودی، حامد غفارپور، حسام کاظمی، علی‌ بیگ‌محمدی، محسن کهنسال، رضا محمدی، سحر داوودی، حمید صلاحی، شمس‌الله کیان، غلامرضا آقاجانی، معصومه نیرومند، سلوا خدایی، جواد محمدپور، حسین اسدی، سرمایه‌گذار: صفیه اصلانی، مدیر فیلمبرداری: حمید مهرافروز، مدیرصدابرداری: حمید سلیمانی‌نیا، تدوین و تصحیح رنگ: امیر اطمینان، طراحی و ترکیب صدا: حسین قورچیان، آهنگساز: افشین عزیزی، طراح صحنه، لباس و چهره‌پردازی: بهمن ارک، دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: آرزو دهناد، مدیرتولید: علیرضا فرشی‌میلانی، مدیر تدارکات: محمدعلی جاهد، عکاس: علیرضا علیزاده و مدیر روابط‌عمومی: سعیده الله‌دادی.

نکته مهم و غافلگیرانه فیلم:

فیلم اِو از آن دست فیلم هایی است که تا زمان نمایش در جشنواره فجر نمی توان نظر قطعی درباره آن داد. اما اصغر یوسفی نژاد می تواند

تیزری از پشت صحنه فیلم سینمایی اِو را می توانید اینجا ببینید.

تیزر اصلی فیلم را نیز می توانید اینجا تماشا کنید.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها