تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۱۶:۲۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 159777

برنامه رادیویی عشق کتاب روز یکشنبه ۲۴ مرداد ماه ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه به بررسی کتاب سقای آب و ادب اختصاص دارد.
به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت، سارا شریفی، تهیه کننده برنامه عشق کتاب در این باره می گوید: این برنامه از تولیدات گروه بهداشت و روان رادیو سلامت است و برای دوستداران کتاب پخش می شود. در برنامه روز یکشنبه ۲۴ مرداد ماه کتاب سقای آب و ادب نوشته سیدمهدی شجاعی بررسی می شود. همچنین حسن فتاحی به عنوان نویسنده مهمان در این برنامه حضور دارد و در این باره صحبت می کند.
در معرفی کتاب سقای آب و ادب اثر سید مهدی شجاعی آمده است: این کتاب روایتی است از وفاداری و شخصیت بزرگ مردی که نام او در فرهنگ شیعه و اسلام با برادری و پشتیبانی از حق تا آخرین لحظه ای که جان در بدن داشت گره خورده است. داستانی از دلاوری ابوالفضل عباس(ع) که یار و یاور امام حسین(ع)، علمدار لشکر حق و “سقای آب و ادب” بود. در مدح و ستایش شخصیت بلند ایشان و ایضا در توصیف واقعه عظیم عاشورا، کتاب های زیادی نوشته شده اما سید مهدی شجاعی نویسنده خوش قلمی که آثار او همواره توجه مخاطبین را جلب کرده، این بار نیز اثری متفاوت در ژانر داستانی خلق کرده که هم منطقا و هم احساسا این واقعه و نقش حضرت عباس(ع) را در آن به تصویر کشیده است.
“سقای آب و ادب” روایتی است در ده فصل که هر کدام، قسمتی از شخصیت عباس بن علی را در ارتباط با حضرت علی(ع)، حضرت فاطمه(س)، حضرت ام البنین(س)، امام حسین(ع)، حضرت زینب(س)و حضرت سکینه(س) به تصویر می کشد.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها