تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۲۲:۰۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 141080

هفتادوچهارمین دوره اهدای جوایز «تونی» به بهترین‌های دنیای تئاتر که پیش‌تر به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاده بود، پائیز امسال به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش سینماسینما به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ددلاین، متولیان برگزاری مراسم تونی دیروز (جمعه) اعلام کردند جوایز تونی ۲۰۲۰ پائیز امسال به صورت دیجیتال برگزار می‌شود. زمان و پلتفرم برگزاری این مراسم به زودی اعلام خواهد شد.

هفتادوچهارمین دوره اهدای جوایز تونی که معادل اسکار دنیای تئاتر در نظر گرفته می‌شود، قرار بود هفتم ژوئن (۱۸ خرداد ۹۹) به صورت حضوری در تالار موسیقی رادیو سیتی نیویورک برگزار شود اما تعطیلی برادوی برگزاری این مراسم را غیرممکن کرد. تئاترهای برادوی در پی شیوع ویروس کرونا در جهان، از ۱۲ مارس (۲۲ اسفند ۹۸) تعطیل شد و گروه تجاری برادوی لیگ اعلام کرد این پایتخت تئاتر جهان تا ژانویه ۲۰۲۱ (اسفند-بهمن۹۹) فعالیتی نخواهد داشت.

شارلوت سنت مارتین (Charlotte St. Martin) رئیس برادوی لیگ و هیثر هیچنز (Heather Hitchens) رئیس و مدیرعامل انجمن تئاتر آمریکا (American Theatre Wing) دیگر متولی برگزاری جوایز تونی در این باره می‌گویند: اگرچه رویدادهای بی‌سابقه، فصل تئاتر ۲۰۲۰-۲۰۱۹ را کوتاه کرد اما امسال سالی پر از آثار استثنائی بود که مستحق تقدیر هستند. خوشحالیم که نه تنها راهی برای قدردانی درخور و مناسب از دستاوردهای شگفت‌انگیز هنرمندانمان در این فصل پیدا کرده‌ایم بلکه توانستیم به جامعه تئاتر روحیه داده و به جهان نشان دهیم که چه چیزی خانواده برادوی را در این دوره دشوار این چنین خاص می‌کند.  نمایش تحت هر شرایطی باید ادامه پیدا کند و اینطور نیز خواهد شد.

جوایز تونی ۲۰۱۹ در یک نگاه

جایزه آنتوانت پری برای درخشش در هنر نمایش یا جایزه تونی (Tony Award) یکی از معتبرترین جوایز حوزه تئاتر است که هر ساله از سوی انجمن تئاتر آمریکا و گروه تجاری لیگ برادوی به بهترین‌های هنر نمایش اعطا می‌شود. انجمن تئاتر آمریکا در سال ۱۹۴۷ میلادی جایزه تونی را در بزرگداشت آنتوانت پری، بازیگر و صحنه‌گردان مشهور، راه اندازی کرد. پری که در سال ۱۹۴۶ میلادی در ۵۸ سالگی درگذشت، به نام هنری تونی شناخته می‌شد. اهمیت و اعتبار این جایزه در حرفه نمایش با جوایز اسکار در سینما، گرمی در موسیقی و اِمی در تلویزیون برابری می‌کند.

سال گذشته نمایش موزیکال هادس‌تاون با نامزدی در ۱۴ شاخه و کسب ۸ جایزه از جمله جایزه بهترین نمایش موزیکال، بازیگر مرد موزیکال، موسیقی، طراحی صحنه، نورپردازی، طراحی صدا و بهترین کارگردانی نمایش موزیکال، برنده بزرگ تونی بود.

قایقران به کارگردانی سم مندس کارگردان انگلیسی نیز جایزه بهترین نمایش، کارگردانی، بهترین طراحی صحنه و طراحی لباس مراسم سال ۲۰۱۹ را از آن خود کرد.

برایان کرانستون برای بازی در نمایش شبکه برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد شد و جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن نیز برای بازی در نمایش گالری واولری به الن می رسید.

سانتونیو فونتانا و استفن جی. بلاک نیز به ترتیب برنده جوایز بهترین بازیگران نقش اصلی مرد و زن در بخش نمایش‌ موزیکال شدند.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها