تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۱۸ - ۱۶:۴۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 68909

رخشان بنی‌اعتماد، سیدمحمد بهشتی، حسین جعفریان، سعید عقیقی، مهرداد اسکویی، مجید برزگر، شهرام مُکری و … در نشست‌های تخصصی سی‌وچهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران حضور می‌یابند.

به گزارش سینماسینما، به نقل از ستاد خبری سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، رخشان بنی‌اعتماد، سیدمحمد بهشتی، حسین جعفریان، سعید عقیقی، مهرداد اسکویی، مجید برزگر، شهرام مُکری به همراه استادان جهانی در نشست‌های تخصصی سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با عنوان «۲۰ نشست ۳۴» حضور خواهند داشت.

در اولین روز جشنواره، سه‌شنبه ۲۵مهرماه پرفسور آندره بِدنارک فیلمساز، مدیرسابق و مدرس فعلی مدرسه لودز لهستان، نشست تخصصی «شاخصه‌های مهم سینمای تجربی» را برگزار می‌کند. دو نشست دیگر با موضوع «فیلمنامه اقتباسی» توسط محمد دهقانی مترجم و پژوهشگر تاریخ و ادبیات فارسی و سعید عقیقی استاد دانشگاه، فیلمنامه‌نویس و منتقد اجرا می‌شود. همچنین یوسف کارگر فیلمساز فیلم کوتاه، نشستی را با عنوان «پخش و عرضه جهانی فیلم کوتاه» خواهد داشت.

چهارشنبه ۲۶مهرماه، جشنواره با چهار نشست همراه خواهد بود. سعید عقیقی و محمد دهقانی در یک نشست مشترک «فیلمنامه اقتباسی» را برگزار خواهند کرد. همچنین «لحن شخصی در فیلم‌برداری» با حضور حسین جعفریان مدیر فیلمبرداری سینمای ایران و «مینی‌مالیسم و فیلم کوتاه» توسط مجید برزگر نویسنده و کارگردان سینما و تهیه‌کننده فیلم کوتاه، اجرا می‌شود. بهرام دهقانی مدرس و تدوینگر سینما نشست «ریتم و ایجاز در فیلم کوتاه» را به همراهی سه تدوینگر فیلم کوتاه پویان شعله‌ور، عماد خدابخش و حمید نجفی‌راد را برگزار می‌کند.

در سومین روز جشنواره سیدمحمد بهشتی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی، «عنصر خیال در فیلم کوتاه»، مهرداد اسکویی، پژوهشگر و مستندساز «زیرمتن در فیلم مستند» و سعید عقیقی «آسیب‌شناسی فیلم کوتاه» را اجرا خواهند کرد. همچنین در بخش بین‌الملل نشست «فیلمسازی یک نفره در مستند» توسط پیتر موردما فیلمساز و داور سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران برگزار می‌شود.

نشست‌های «رابطه مؤثر میان فیلمبردار و تدوینگر» توسط جیپسی چانگ استاد دانشگاه فیلم و تلویزیون هنگ‌کنگ، «آغاز و پایان در فیلم‌نامه کوتاه» با حضور هادی مقدم‌دوست فیلمنامه‌نویس و کارگردان سینما، «اصلاح رنگ، نور و تکنیک‌های پس از تولید» توسط سهراب نوربخش مدرس و مدیر جلوه‌های بصری و «اهمیت صدا در انتقال فضا و مفهوم» با حضور آرش قاسمی، صدابردار و صداگذار سینمای ایران در روز جمعه ۲۸مهرماه برگزار خواهند شد.

برای روز پایانی جشنواره نیز برگزاری ۴ نشست تدارک دیده شده است؛ جیپسی چانگ، پیتر موردما، عبیر هاشم تهیه‌کننده و فیلمساز لبنانی و پرفسور آندره بِدنارک نشست «دیدگاه مدیر جشنواره‌های بین‌المللی برای انتخاب فیلم»، رخشان بنی‌اعتماد فیلمنامه‌نویس و کارگردان سینما، «انتقال یک تجربه، ایده‌یابی و پرورش ایده» و شهرام مُکری فیلمساز فیلم کوتاه «روش‌های جدید برای فیلم‌های جدید» را اجرا می‌کنند.

آخرین نشست از «۲۰ نشست ۳۴» تحت عنوان «تولید کم هزینه فیلم کوتاه» شامل چهار بخش تهیه‌کنندگی، کارگردانی، فیلمبرداری و تولید است که به ترتیب مجید برزگر، شهرام مکری، مهدی جعفری فیلمساز فیلم کوتاه و مدیرفیلمبرداری سینمای ایران و کاوه سجادی‌حسینی نویسنده و فیلمساز، استادان آن خواهند بود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این نشست‌های تخصصی صرفا بایستی از طریق سامانه www.tisff.ir  نام‌نویسی و اقدام به تهیه کارت ویژه ورود به «۲۰ نشست ۳۴» کنند.

سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ۲۵ تا ۳۰ مهرماه سال‌جاری برابر با ۱۷ تا ۲۲ اکتبر ۲۰۱۷ به دبیری سیدصادق موسوی در پردیس سینمایی ملت برگزار خواهد شد.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها