تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۶:۲۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 146828

بخش بین الملل معرفی بهترین فیلم خارجی زبان آکادمی افسانه زندگی امروز ۱۵ دسامبر برگزار شد.

به گزارش سینماسینما سجاد اصغری بنیانگذار جشن سینمایی آکادمی افسانه زندگی در ابتدای این مراسم گفت: خرسندیم که امروز فرصتی دوباره دست داده تا دور چهارم بخش بین‌الملل معرفی بهترین فیلم خارجی زبان را برگزار کنیم، این حرکت معکوسی که در سطح بین الملل آغاز کردیم حاصل حضور تاثیرگذار و معنادار سینمای ایران در جهان است و با داشتن چنین ظرفیت و پشتوانه ای امروز، بهترین فیلم خارجی زبان آکادمی افسانه زندگی معرفی می شود.

ابوالفضل جلیلی (مدیر بخش بین‌الملل معرفی بهترین فیلم خارجی زبان) گفت: با بررسی و جمع‌بندی در شورای بخش بین الملل هفت فیلم در بخش معرفی بهترین فیلم خارجی زبان آکادمی افسانه زندگی کاندید شد که امروز از بین این هفت اثر بنا بر جمع بندی نهایی در شورای بین الملل آکادمی افسانه زندگی فیلم سینمایی «رفقای عزیز» ساخته آندری کونچالفسکی  محصول روسیه – تقدیر شده در جشنواره فیلم ونیز و شیکاگو- به عنوان بهترین فیلم خارجی زبان معرفی شد.

و در بخش مستند هم از بین سه کاندید معرفی شده فیلم «مامور نفوذی» اثر مایته آلبردی از شیلی – تقدیر شده از جشنواره فیلم سن سباستین-بعنوان بهترین فیلم خارجی زبان معرفی شد.
از بین سه کاندید بخش کوتاه هم فیلم «بین تو و معجزه» ساخته ماریانا سایفون از کلمبیا – تقدیر شده در جشنواره فیلم ونیز- بعنوان بهترین فیلم کوتاه خارجی زبان معرفی شد.
در ادامه مدیر چهارمین دوره جشن سینمایی آکادمی افسانه زندگی به مناسبت روز پژوهش از بهمن مقصودلو بابت نیم قرن تلاش علمی پژوهشی در حوزه سینمای ایران و جهان با اهدای لوح زرین آکادمی افسانه زندگی تقدیر کرد و با اشاره به آغاز دهه پیشرو گفت: توسعه و پیشرفت این سرزمین با حضور پررنگ بانوان رقم می خورد از همین رو لوح تقدیر آکادمی افسانه زندگی به سه بانوی فیلمساز سینمای ایران پوران درخشنده، تهمینه میلانی و منیژه حکمت اهدا می شود.
و در پایان شیدا همتی مدیر اجرایی مراسم گفت: این دوره به دلیل همه گیری ویروس کرونا نشد که میزبان سینماگران فرهیخته سینمای ایران باشیم ولی تجربه ای که از برگزاری غیر حضوری (آنلاین) بدست آوردیم فصلی نو برایمان رقم زد که بیشتر متمرکز شویم بر کیفیت تا کمیت، مراسم چهارمین دوره بصورت آنلاین از ساعت ۱۲ تا ۱ در سالن موج نو آکادمی افسانه زندگی برگزار شد.
اسامی فیلم های سه دوره پیشین بخش بین الملل معرفی بهترین فیلم خارجی زبان آکادمی افسانه زندگی به شرح زیر هستند:
بهترین فیلم خارجی زبان دور نخست؛ «بلبل» اثر جنیفر کنت از استرالیا
بهترین فیلم خارجی زبان دور دوم ؛ «انگل» اثر بونگ جون هو از کره جنوبی
بهترین فیلم خارجی زبان دور سوم؛ «هرگز، به ندرت ، گاهی ، همیشه» کاری از الیزا هیتمن محصول مشترک آمریکا و انگلیس

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها