تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۵:۳۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 148948

برگزیدگان جوایز لومیر فرانسه شب گذشته ۱۹ ژانویه معرفی شدند.

به گزارش سینماسینما، به نقل از ورایتی، فیلم «عشق و عاشقی» یا نام دیگرش «چیزهایی که می گوییم، چیزهایی که انجام می دهیم» ساخته امانوئل مورِت جایزه بهترین فیلم بیست و ششمین دوره جوایز لومیر فرانسه را که معادل جوایز گلدن گلوب در این کشور است، از آن خود کرد.

فیلم «عشق و عاشقی» چندین داستان عاشقانه را با گروهی از بازیگران از جمله کاملیا جوردانا و نیلز اشنایدر روایت می کند.

رویداد لومیر امسال که به یک مراسم تلویزیونی تبدیل شده بود از طریق شبکه کانال مثبت فرانسه پخش شد. جوایز لومیر به طور سنتی فصل جوایز سینمایی فرانسه را کلید می زند.

فیلم رمانتیک «دو نفر از ما» که از سوی کشور فرانسه به اسکار فرستاده شده است نیز یکی دیگر از فاتحان بزرگ شب جوایز امسال لومیر بود، این فیلم دو جایزه بهترین فیلم اول و بهترین بازیگر زن را که به صورت مشترک به دو بازیگر فیلم (مارتینو شوالیه و باربارا سوکووا) تعلق گرفت، تصاحب کرد. فیلم «دو نفر از ما» داستان دو همسایه است که سال ها در کنار هم در یک آپارتمان زندگی می کنند.

جایزه بهترین کارگردانی لومیر امسال نیز به مای‌ون لوبسکو برای ساخت فیلم ملودرام ADN که به موضوع ریشه الجزایری کارگردان فیلم برمی گردد، تعلق گرفت.

جایزه بهترین تولید بین المللی این دوره را نیز فیلم تونسی «مردی که پوستش را فروخت» ساخته کوثر بن هنیه دریافت کرد. در این بخش فیلم «یلدا» ساخته مسعود بخشی از ایران حضور داشت.

منبع: صبا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها