تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۶/۱۷ - ۲۱:۵۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 180856

دبیر شورای صنفی نمایش با بیان اینکه طرح قیمت شناور برای بلیت‌های سینما از روز ۱۹ شهریورماه اجرا می‌شود، جزئیات این طرح را تشریح کرد.

به گزارش سینماسینما، همایون اسعدیان در گفت‌وگویی با ایسنا بیان کرد: طرح بلیت شناور مدتی قبل از سوی شورای صنفی نمایش ارائه شد که سازمان سینمایی با اجرای آن موافقت کرد و قرار است از روز شنبه هفته آینده یعنی ۱۹ شهریور ماه در سینماها اجرا شود.

او با اشاره به اینکه سینمادارها مجاز به اجرای این طرح هستند و اجباری در کار نیست، گفت: تمام سینماهای کشور مجاز هستند به جز روزهای سه‌شنبه که بلیت سینماها از گذشته نیم بها فروخته می‌شد، بر اساس آنچه در شورای صنفی نمایش تعیین شده قیمت بلیت فیلم‌ها را در سانس‌های مختلف تغییر دهند. در این طرح سقف قیمت بلیت همچنان همان ۴۵ هزار تومان باقی می‌ماند. به این ترتیب سینماهای سراسر کشور مجاز هستند از روز شنبه سانس‌های اول و دوم خود را که معمولا در ساعت‌های ۱۱ و ۱۳ هستند به قیمت نیم‌بها عرضه کنند؛ سینماهای مدرن ۲۲۵۰۰ تومان، سینماهای ممتاز ۱۷۵۰۰ تومان و سینماهای درجه یک ۱۲۵۰۰ تومان. چهار سانس بعدی که معمولاً در ساعت‌های زوج یا فرد بعدازظهر تا شب هستند مثل ۱۵، ۱۷،۱۹ و ۲۱ به دو بخش تقسیم می‌شود و سینمادارها می‌توانند دو سانس را در سینماهای مدرن با قیمت ۳۵ هزار تومان، در سینماهای ممتاز با قیمت ۲۵ هزار تومان و سینماهای درجه یک با قیمت ۲۰ هزار تومان عرضه کنند.

وی ادامه داد: بلیت دو سانس دیگر را هم می‌توانند با همان قیمت فعلی عرضه کنند یعنی در سینماهای مدرن ۴۵۰۰۰ تومان، در سینماهای ممتاز با قیمت ۳۵ هزار تومان و در سینماهای درجه یک با قیمت ۲۵ هزار تومان.

اسعدیان در مورد این چهار سانس توضیح داد: مدیران سینما بر اساس موقعیت جغرافیایی سینما و با توجه به تقاضای مشتریان خود که ساعت‌های پیک را متغیر می‌کند، خودشان تصمیم می‌گیرند که بلیت با قیمت بالاتر را در کدام ساعت و سانس عرضه کنند. این مسئله از این جهت به عهده سینمادار گذاشته شده که ساعت پیک مخاطب در یک سینما مثل «آزادی» ممکن است ساعت ۹ شب باشد ولی در سینمای میدان انقلاب ساعت پنج عصر؛ به همین دلیل مدیر یک سینما، به طور مثال سینمای مدرن با توجه به موقعیت سینما و مخاطب خود تصمیم خواهد گرفت که بلیت با قیمت ۴۵ هزار تومان را در چه سانسی بفروشد.

دبیر شورای صنفی نمایش همچنین تاکید کرد: قیمت شناور بلیت در روزهای پنجشنبه و جمعه که معمولاً مخاطبان سینما بیشتر هستند نیز اعمال خواهد شد و فقط روزهای سه‌شنبه اجرا نمی‌شود. این طرح به مدت سه ماه به طور موقت از روز شنبه آینده شروع می‌شود اما فکر می‌کنم ادامه‌دار باشد چون احتمالاً باعث افزایش مخاطب خواهد شد.

او افزود: در بسیاری از سینماهای کشور سانس‌های صبح در حال تعطیلی هستند به طوری که خیلی از سالن‌ها از ساعت ۱۵ کار خود را شروع می‌کنند و امیدواریم این طرح کمک کند تا دوباره سانس‌های صبح سینماها با حضور علاقه‌مندان فعال شود.

به گفته وی روز ۲۱ شهریور همزمان با روز ملی سینما بلیت سینماها نیم‌بها خواهد بود و در آن روز طرح بلیت شناور اجرا نخواهد شد.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها