تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۸:۴۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 143179

چهل و سومین جشنواره فیلم «میل ولی» آمریکا میزبان فیلم «بندر بند» می‌شود.

به گزارش سینماسینما «بندر بند» به کارگردانی منیژه حکمت و تهیه کنندگی منیژه حکمت و مهشید آهنگرانی فراهانی پس از حضور در جشنواره های تورنتو و زوریخ در جشنواره فیلم «میل ولی» آمریکا به نمایش در می‌آید.

جشنواره فیلم «میل ولی» در این دوره به دلیل محدودیت های کرونایی به شکلی ترکیبی (فیزیکی و مجازی) از تاریخ ۲۰ تا ۲۷ مهر ماه در ایالت کالیفرنیا برگزار خواهد شد.

لورنا کودرای منتقد نشریه اینترنتی سینما اسکیپیست پس از نمایش فیلم «بندر بند» در تورنتو درباره این فیلم گفته است: «گرمایش جهانی در قاب های «بندر بند» مستتر است. دانشمندان محیط زیست بر این باورند که جنگل زدایی گسترده و بی قاعده در ایران عامل افزایش سیل های عظیم در سال های اخیر است. سازمان منابع طبیعی و جنگل داری ایران تخمین زده است که در ۴۰ سال گذشته، مناطق جنگلی در شمال ایران از سه و شش دهم میلیون به یک و هشت دهم میلیون هکتار کاهش یافته است. «بندر بند» این حقیقت ترسناک را در قالب سینمایی قابل درکی ارائه می دهد و به همگان یادآوری می کند که چگونه تغییرات آب و هوایی – و تأثیرات آن بر نسل جوان – بر کلیه ملل تأثیر می گذارد.

«بندر بند» علیرغم شدت بحرانی که به تصویر می کشد، همچنان یک فیلم جاده ای است. منیژه حکمت کارگردان و مصطفی زندی فیلمنامه نویس به شخصیت های اصلی امیدی دل انگیز در برابر سختی تزریق کرده و به این گروه سه نفره اجازه داده اند که به مفهومی واقعی بدرخشند.»

پخش بین المللی این فیلم برعهده شرکت ایریماژ است.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها