تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۱۳:۱۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 118400

«بنفشه افریقایی» به کارگردانی مونا زندی حقیقی و تهیه کنندگی علیرضا شجاع نوری تابستان امسال در قالب جشنواره فیلم های ایرانی متروپولیتن به شهر مینه سوتا ایالات متحده آمریکا خواهد رفت.

به گزارش سینماسینما، به نقل از روابط عمومی فیلم، «بنفشه آفریقایی» به همراه چند فیلم ایرانی دیگر در بخش فیلم های ایرانی این جشنواره از ۱۵ تا ۱۸ آگوست امسال احضور خواهد داشت. پیش از این «بنفشه آفریقایی»، دومین ساخته سینمایی مونا زندی حقیقی در جشنواره فیلم طرابلس لبنان و جشنواره وزول فرانسه حضور داشت و در جشنواره طرابلس جایزه ویژه هیات داوران و در جشنواره وزول جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و همچنین جایزه بهترین فیلم از نگاه دانش آموزان را از آن خود کرد. «بنفشه آفریقایی» به کارگردانی مونا زندی حقیقی با بازی فاطمه معتمدآریا، رضا بابک و سعید آقاخانی و هفت فیلم ایرانی دیگر در بخش جشنواره فیلم های ایرانی متروپولیتن حضور دارند.

انجمن فیلم متروپولیتن که جشنواره فیلم های ایرانی یکی از بخش های قدیمی آن است از سال ۱۹۶۲در شهر مینه سوتا ایالات متحده با هدف ارائه بهترین فیلم های بین المللی و مستقل به مخاطبان این نوع سینما در شهر مینه سوتا پایه گذاری شد. ترویج هنر در مدیوم سینما که منجر به گسترش و ایجاد فهم بین فرهنگی، آموزش، سرگرمی و اکتشاف خواهد شد، موقعیتی ارزشمند برای مخاطبان سینمای مستقل و بین المللی فراهم می آورد و تجربیات سازندگان این فیلم ها را در اختیار مخاطبان قرار خواهد داد. هر ساله بیش از ۲۵۰ فیلم از ۷۰ کشور مختلف در این رویداد فرهنگی هنری حضور دارند؛ به عنوان مثال در سال ۲۰۱۶ میلادی این رویداد ۵۰ هزار مخاطب علاقه مند را گرد هم آورده است.

«بنفشه آفریقایی» داستان «شکو»، زنی میانسال است که متوجه می شود همسر اولش فریدون توسط فرزندانشان به خانه سالمندان منتقل شده است. او به همراهی همسر دومش رضا تصمیم می گیرند تا مرد را به خانه خود بیاورند. با حضور فریدون در خانه، رابطه شکو و فریدون تغییراتی می کند که در زندگی با رضا هم تاثیر می گذارد و اتفاقات تازه ای در زندگی هر سه رخ می دهد.

پخش بین المللی «بنفشه آفریقایی» برعهده نسرین میرشب، مدیرعامل «دریم لب» است و این فیلم تا امروز حضور چشم گیری در جشنواره های بین المللی داشته است.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها