تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۱۲/۰۷ - ۱۱:۵۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 171206

شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران در پی حاشیه‌های اخیری که درباره ماجرای چاقوکشی در سینما به وجود آمد و این ماجرا به یک کارگردان‌ نسبت داده شد، اعلام کرد که در صورت عدم عذرخواهی، حق شکایت از رسانه‌هایی که خبر کذب منتشر کردند و نیز شایعه پراکنان برای این شورا محفوظ است.

به گزارش سینماسینما، در هفته گذشته خبری درباره درگیری چند فرد اجیر شده در سینما و درگیری بین دو سینماگر در سطحی وسیع و به طور ویژه در بخش خبری تلویزیون منتشر شد و در همان ابتدا این اتفاق به کارگردان فیلم «ملاقات خصوصی» نسبت داده شد. این کارگردان موضوع را تکذیب کرد و بعد هم انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان سینما در اطلاعیه‌ای اعلام کردند که این اتفاق برای یکی از اعضای این انجمن رخ داده و او به شدت مجروح شده است. هیات مدیره این انجمن تاکید کرد:‌ انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان سینما، این عمل ضدانسانی و وحشیانه را به شدت محکوم کرده و ضمن حمایت همه جانبه از حقوق همکار دیرینه خود، اعلام می‌کند که هم اراده دارد و هم آرزومند است که در همکاری بین نهادهای صنفی، سازمان سینمایی و مراجع قضایی، ریشه‌های این عمل زشت، شناسایی و برای همیشه از تکرار آن به هر شکل جلوگیری شود.

حال شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران در بیانیه‌ای به انتقاد از خبرهای کذب در این مورد پرداخته است. متن این بیانیه به شرح زیر است:‌

«درچند روز گذشته درج خبری مبنی براختلاف دو کارگردان مشهور با یکدیگر و استخدام چاقوکش توسط یکی از این دو جهت مضروب کردن دیگری فضای سینمایی کشور را ملتهب کرده است. از آنجایی که این خبر کذب و تحریف شده جامعه سینمای ایران خصوصاً کارگردانان سینمای ایران را شگفت زده و آزرده ساخته است، لذا کانون کارگردانان سینمای ایران ضمن محکوم کردن این اقدام شنیع و غیرانسانی که علیه یکی از همکاران ما در صنف برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان انجام شده، بر خود لازم می‌داند که بدین وسیله از تمام بنگاه‌های دروغ پراکنی نوشتاری و دیداری داخلی – که به نظر با هدفی خاص سعی در بدنامی و تخریب اهالی سینما به خصوص کارگردانان فرهیخته و شریف داشته – بخواهد به قید فوریت، ضمن تصحیح خبر درج شده، خبر واقعی را منتشر و با ابراز دلجویی از کارگردانان سینما، افکار عمومی را نیز از این دروغ و اشتباه فاحش آگاه سازند؛ در غیر اینصورت حق شکایت از…( آن روزنامه) و سازمان صدا و سیما و تمام شایعه‌پراکنانی که در فضای مجازی، سایت‌ها و خبرگزاری‌ها در این توطئه بزرگ همراه شده‌اند، برای کانون کارگردانان سینمای ایران محفوظ خواهد بود.»

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها