تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۷:۵۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 182522

اگرچه آمار گیشه در دو ماه اخیر نشان می‌دهد سالن‌های سینما با افت شدید تماشاگر مواجه شده‌اند اما در میان همین فیلم‌های در حال اکران، رقابت اصلی بین فیلم‌های کمدی و انیمیشن است و به نظر می‌رسد بچه‌ها مخاطب جدی‌تر این روزهای سینما هستند.

به گزارش سینماسینما، در هفته‌های گذشته دست‌اندرکاران سینما در تلاش برای اکران فیلم‌هایی بودند که با جذب مخاطب، گیشه را از رکوردی که دچارش شده نجات دهند؛ در همین راستا سازندگان فیلم سینمایی «بخارست» راضی به اکران شدند اما آن طور که برخی پیش‌بینی می‌کردند، استقبال از این فیلم کمدی چشمگیر نبوده و به همین دلیل در جلسه اخیر شورای صنفی نمایش فیلم دیگری متقاضی اکران نشد.

بررسی آمار فروش فیلم‌ها نشان می‌دهد در هفت روز گذشته تعداد مخاطبان سینما اندکی بیشتر شده و تا ظهر روز جمعه، چهارم آذر ماه فیلم «بخارست» به کارگردانی مسعود اطیابی نزدیک به ۵۸ هزار بلیت فروخته و در مجموع به فروش کل دو میلیارد و ۲۲۷ میلیون تومان رسیده است.

نکته قابل توجه فروش انیمشین «لوپتو» است که در همین بازه زمانی ۶۵ هزار و ۸۰۰ بلیت فروخته و فروش کلی آن از چهار میلیارد تومان گذر کرده است.

در چند وقت اخیر برخی صاحبان سینما امید داشتند با پخش مسابقات فوتبال جام جهانی در سینماها میزان فروش در گیشه برای یک مدت کوتاه هم که شده، اندکی رونق بگیرد اما با منتفی شدن این ماجرا فعلاً چشم امید به فیلم‌های سینمایی است که بتوانند مخاطب را به سینما برگردانند. در این بین عده‌ای معتقدند اکران فیلم‌هایی که با مشکلاتی در گرفتن پروانه نمایش روبرو بودند ‌می‌تواند وضعیت را کمی تغییر دهد اما برخی دیگر هم معتقدند گذر از این بحران به زمان نیاز دارد و تا مدتی دیگر شرایط ادامه خواهد داشت.

با این حال آنچه در سامانه سمفا (سامانه مدیریت فروش و اکران) ثبت شده، در یک هفته گذشته تعداد تماشاگر فیلم‌های در حال اکران کمتر از ۲۰۰ هزار نفر بوده (۱۸۷هزار نفر) و فروش کل در این هفته نیز پنج میلیارد و ۱۷۴ میلیون تومان بوده است.

در ادامه به آمار تقریبی فروش برخی فیلم‌های روی پرده در یک هفته گذشته اشاره می‌شود.

«ابلق»: ۴۲۵۰ بلیت و ۱۳۴ میلیون و ۵۱۳ هزار تومان فروش

 «انفرادی»: ۱۳ هزار و ۸۹۰ بلیت و ۴۲۳ میلیون تومان فروش

«بخارست»: ۵۷ هزار و ۸۰۰ بلیت و یک میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان فروش

«بازیوو»: ۱۰۸۴ بلیت و ۲۳ میلیون تومان فروش

«بام بالا»: ۱۰ هزار و ۴۰۰ بلیت و ۲۵۸ میلیون تومان فروش

«بیرو»: ۴۵۱ بلیت و ۱۱ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان فروش

«پسر دلفینی»: ۲۰هزار و ۴۷۰ بلیت و ۵۲۱ میلیون تومان فروش

«تی تی»: ۲۲۸۰ بلیت و ۷۶ میلیون تومان فروش

«دوزیست»: ۳۵۴۰ بلیت و ۱۱۳ میلیون تومان فروش

«شین»: ۱۸۹ بلیت و ۶ میلیون تومان فروش

«طبقه یک و نیم»: ۱۶۶۰ بلیت و ۴۴ میلیون تومان فروش

«علف‌زار»: ۱۹۴۰ بلیت و ۶۶ میلیون تومان فروش

«لوپتو»: ۶۵ هزار و ۶۵۰ بلیت و یک میلیارد و ۶۱۲ میلیون تومان فروش

«بانک زده‌ها»: ۳۹۱ بلیت و حدود ۱۰ میلیون تومان فروش

در حال حاضر تعداد کل مخاطبان سینما از ابتدای سال ۹ میلیون و ۵۹۱ هزار نفر بوده و فروش کل فیلم‌های اکران شده هم به ۲۹۷ میلیارد تومان رسیده است.

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 

آخرین ها