تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۲۱:۲۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 108291

در حالی که به نظر می‌رسد تیم تولید «پایتخت» زمان لازم برای رساندن تک قسمت ویژه نوروز ۹۸ را از دست داده‌اند، علیرضا خمسه خبر از توافق برای پخش این اپیزود ویژه در ماه رمضان داد.

به گزارش سینماسینما، اولین‌بار در آیین بزرگداشت سیروس مقدم در اختتامیه جشنواره فیلم «عمار» بود که در واکنش به گلایه این کارگردان از بی‌مهری مدیران سیما به مجموعه «پایتخت»، مجید زین‌العابدین مدیر شبکه اول ضمن وعده همکاری برای ساخت فصل ششم، خبر از یک «هدیه نوروزی» از این مجموعه داد؛ هدیه‌ای که بعدها مشخص شد در قالب یک «تک قسمت» قرار است در شب تحویل سال نو روی آنتن برود.

در واپسین مراحل نهایی شدن فیلم‌نامه این اپیزود ویژه بود که درگذشت ناگهانی خشایار الوند به‌عنوان یکی از کلیدی‌ترین اعضای طراحی داستان و نگارش فیلمنامه این مجموعه، همه چیز به حالت تعلیق در آمد.

سیروس مقدم با حضور در تلویزیون در اولین اظهارنظر تأکید کرد که برای انسجام تیم تولید و عبور از شوک وارد شده نیاز به گذشت زمان دارند و الهام غفوری تهیه‌کننده «پایتخت» هم از مذاکره با مدیران سیما برای تعیین تکلیف این قسمت ویژه خبر می‌داد.

آخرین اظهارنظر در این زمینه هم از آن سیروس الوند، برادر خشایار الوند بود که در آیین بزرگداشت این هنرمند فقید خطاب به مدیران سیما و عوامل تولید «پایتخت» درخواست کرد که کار نیمه‌تمام خشایار را به اتمام برسانند تا این تک قسمت به نوروز ۹۸ برسد. درخواستی که به نظر می‌رسید با توجه به زمان باقی‌مانده تا نوروز، چندان قابلیت اجرایی شدن ندارد.

پیگیری برای شروع «پایتخت ۶»

الهام غفوری تهیه‌کننده «پایتخت» درباره تعیین تکلیف اپیزود ویژه «پایتخت» بیان کرد: ما هنوز در حال مذاکره با شبکه اول هستیم با این حال نظر خود ما این است که به سمت ساخت «پایتخت ۶» برویم چون اپیزود ویژه را قرار بود برای نوروز ۹۸ بسازیم و اکنون دیگر زمان نوروز را از دست داده‌ایم.

غفوری تأکید کرد: پیشنهادمان این است که از حالا قرارداد فصل ششم سریال بسته شود تا بتوانیم نویسنده‌ای در حد و اندازه خشایار الوند پیدا کنیم که البته بسیار سخت است.

تهیه‌کننده «پایتخت» در پایان اظهار کرد: هنوز تکلیف ما درباره اپیزود ویژه‌ای که قرار بود بسازیم مشخص نشده و با توجه به اینکه قرارداد مالی داشته‌ایم و بودجه‌ای هم رد و بدل شده، باید دید چگونه می‌توان مساله را حل کرد. اگرچه که دیگر نمی‌توان اپیزود ویژه را برای نوروز ۹۸ ساخت.

توافق برای پخش قسمت ویژه در رمضان ۹۸

علیرضا خمسه بازیگر نقش بابا پنجعلی در مجموعه «پایتخت» که پیش‌تر نیز برای اولین بار با حضور در یک برنامه تلویزیونی برای اولین بار خبر تولید فصل ششم «پایتخت» را رسانه‌ای کرده بود، شب گذشته در برنامه زنده خبر تازه‌ای از سرانجام اپیزود ویژه پایتخت داد.

خمسه در برنامه «سیمای راهبران» شبکه اول سیما که با موضوع سفرهای نوروزی روی آنتن می‌رود، ضمن اشاره‌ای کوتاه به سرنوشت تک قسمت نوروزی «پایتخت» گفت: ما داشتیم کار می‌کردیم تا برای شب عید یک قسمت «پایتخت» را برسانیم که ناگهان اتفاق ناگواری رخ داد و خشایار الوند عزیز را از دست دادیم و به همین دلیل ساخت این تک قسمت با توجه به روحیه خراب بچه‌های گروه ممکن نبود.

وی در ادامه تأکید کرد: متأسفانه این تک قسمت به نوروز امسال نمی‌رسد و قرار بر این شده است که آن را برای ماه رمضان به پخش برسانیم برای همین هم امروز عازم سفر هستم.

با توجه به این اظهارات به نظر می‌رسد عدم پخش قسمت ویژه «پایتخت» در نوروز ۹۸ به‌صورت کامل منتفی شده است و همزمان تیم تولید این مجموعه برای دو کار ویژه در طول سال آینده، در حال مذاکره با مدیران شبکه اول سیما هستند.

منبع: مهر

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها