تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۹/۲۸ - ۲۰:۵۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 147022

مهرداد اسکویی چهره بین المللی سینمای مستند در مستر کلاسی با عنوان «تجربه های من در نزدیک شدن به شخصیت ها» تاکید کرد تماشاگر باید در اثر هنری عنصری برای کشف داشته باشد.

به گزارش سینماسینما به نقل از ستاد اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره بین المللی «سینماحقیقت»، کارگاه مهرداد اسکویی مستندساز با عنوان «تجربه‌های من در نزدیک شدن به شخصیت‌ها» ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹ جمعه ۲۸ آذرماه و در چهارمین روز از چهاردهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» برگزار شد. این مستر کلاس از طریق اینستاگرام جشنواره پخش شد.

مهرداد اسکویی در این برنامه گفت: اینکه کاراکتر مستندهایی در جهان ماندگار می‌شوند به خاطر عمق و لایه‌های بسیار آنهاست. پس باید بتوانیم لایه‌های مختلفی از شخصیت مورد نظر را نشان دهیم که برای این کار نیاز است بتوانید با کاراکتر ارتباط نزدیکی برقرار کنید.

وی در ادامه بیان کرد: کارگردان باید در تمام فیلم با شخصیت‌هایش ارتباط پایسته و پیوسته‌ای داشته باشد. چون در غیر این صورت فیلم فراتر از موضوع مطرح شده نمی‌رود. اگر تماشاگر از فیلم شما کشفی نداشته باشد ما اثرهنری نداریم. ما نمی‌توانیم بگوییم فیلم این را می‌خواست بگوید. چون ارتباط ما با فیلم قطع شده است.

این مستندساز ادامه داد: در حاشیه ساخت یکی از فیلم‌هایم چند نفری را دیدم که آمده بودند تا فیلم بسازند. ظاهر این افراد را به خاطر دارم. در ظاهر و لباسشان تفاوت‌های بسیاری با مردم آن منطقه وجود داشت و همین موضوع سبب شده بود که مردم در روستا همه نظاره‌گر آنها باشند. این فیلم ساخته نمی‌شود. چون آنها به سوژه‌ای برای تماشا در آن منطقه تبدیل شدند.

چهاردهمین جشنواره بین المللی «سینماحقیقت» از ۲۵ آذر تا دوم دی ماه به صورت آنلاین و با دبیری محمد حمیدی مقدم برگزار می شود.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها