تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۸/۲۰ - ۱۲:۰۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 71887

آکادمی هنرهای سینما و تلویزیونی بریتانیا (بفتا) از کریستوفر نولان تجلیل می‌کند.

به گزارش سینماسینما به نقل از اسکرین دیلی، «بفتا» با نگاهی به زندگی کریستوفر نولان در قالب «یک زندگی در قالب تصاویر» از این فیلمساز تجلیل می‌کند.

این رویداد یکم دسامبر در مرکز اصلی بفتا در لندن برگزار می‌شود.

«زندگی در قالب تصاویر» بفتا یک مجموعه سابقه‌دار از مصاحبه‌هایی است که با برخی از بزرگترین استعدادهای هنری جهان انجام می‌شود.

پیش از این در این سری از برنامه‌ها با کنت برانا، کیت بلانشت، وایولا دیویس، هلن میرن، آلن ریکمن، مارتین اسکورسیزی، مریل استرپ و کیت وینسلت مصاحبه شده است.

از زمانی که کریستوفر نولان نخستین فیلم بلندش را با عنوان «تعقیب» در سال ۱۹۹۸ ساخت، شماری از مطرح‌ترین فیلم‌های سینمایی جهان را نوشته و ساخته است که «ممنتو» در سال ۲۰۰۰، «بی‌خوابی» ‌در سال ۲۰۰۲، «حیثیت» در سال ۲۰۰۶ و «سرآغاز» یا «تلقین» در سال ۲۰۱۰ از جمله آنها هستند.

نولان سازنده سه گانه «شوالیه تاریکی» بوده و تریلر علمی تخیلی «بین ستاره‌ای» را ساخته که هر دو برنده جایزه بفتا و اسکار برای جلوهای ویژه شدند. او پیشتر نیز سه نامزدی بفتا کسب کرده بود.

جدیدترین فعالیت نولان نوشتن فیلمنامه و ساخت فیلم تحسین شده «دانکرک» درباره جنگ جهانی دوم بود که با بازی مارک ریلنس، تام هاردی و سبلین مورفی شکل گرفت.

بلیت برای حضور عمومی در این مراسم از ۱۷ نوامبر در وب‌سایت بفتا برای فروش عرضه می‌شود.

منبع: مهر

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها