تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۹/۰۶ - ۱۱:۲۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 100561

آلفونسو کوارون کارگردان مطرح مکزیکی و یکی از شانس های اصلی دریافت جایزه اسکار امسال، در سی‌امین دوره جشنواره جهانی فیلم «پالم اسپرینگز» تجلیل می شود.

به گزارش سینماسینما، به نقل از ورایتی، جشنواره جهانی فیلم «پالم اسپرینگز» با اهدای جایزه خلاقیت سانی بونو از آلفونسو کوارون کارگردان برنده جایزه اسکار مکزیکی تجلیل می کند.

این جایزه طی مراسمی در روز ۳ ژانویه به آلفونسو کوارون اهدا می شود.

هارولد ماتزنر رییس جشنواره درباره اعطای این جایزه به کوارون گفت: «روما» آخرین ساخته کوارون یک دستاورد استادانه در عرصه فیلمسازیست. کوارون این فیلم را که به گونه ای خاطرات دوران کودکیش است نه تنها کارگردانی کرده، بلکه آن را نوشته، تهیه کرده و همچنین فیلمبرداری و تدوین آن را نیز انجام داده است. این جشنواره مفتخر است که با جایزه خلاقیت سانی بونو از آلفونسو کوارون تجلیل می کند.

نام این جایزه به افتخار سانی بونو بنیانگذار این جشنواره و شهردار سابق پالم اسپرینگز گذاشته شده است.

جایزه خلاقیت سانی بونو به فیلمسازی که مرزها را در کار خود بشکند، اعطا می شود.

کوارون در سال ۲۰۱۳ جوایز اسکار بهترین کارگردانی و بهترین تدوین را برای فیلم «جاذبه» به دست آورد. اولین فیلم انگلیسی زبان کوارون «پرنسس کوچک» محصول سال ۱۹۹۵ است.

سی‌امین دوره جشنواره جهانی فیلم «پالم اسپرینگز» بین روزهای ۳ تا ۱۴ ژانویه ۲۰۱۹ (۱۳ تا ۲۴ دی ماه) در پالم اسپرینگز ایالت کالیفرنیا برگزار می شود.

منبع: مهر

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها