تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۱۰/۱۱ - ۱۱:۵۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 8617
ترانه علیدوستی من از وقتی مادر شدم، احساس مسئولیتم نسبت به حفظ منابع آبی و دیگر منابعی که در روند زندگی ما تاثیرات فراوانی دارند بیشتر شده است.

به گزارش سینماسینما، ترانه علیدوستی با اشاره به اهمیت صرفه جویی در مصرف آب گفت: پرداختن به موضوع بحران آب از طریق فیلم‌های کوتاه، بلند و یا مانند جشنواره «گزارش یک نگرانی» که با موبایل ضبط و پخش می‌شود تاثیرگذاراست، البته به این شرط که هرساله ادامه داشته باشد، درغیراین صورت تاثیرکلانی در پی نخواهد داشت؛ از طرفی جلوگیری از مصرف بی‌رویه و بی‌هدف آب، باید وارد فرهنگ عام شود، که غیر از روش‌های مذکور، تلویزیون نیز می‌تواند نقش عمده‌ای را در این مسأله ایفا کند.

«علیدوستی» در مورد بیان راهکارهایی برای جلوگیری از بحران آب اظهارداشت: من صاحب نظر نیستم اما باید سیاست گذاری‌ها و برنامه‌هایی اتخاذ شود تا مردم در پی آن، در تنهایی خود احساس کنند وظایفی در قبال صرفه جویی در مصرف آب دارند، درنتیجه فقط با ایجاد فرهنگ سازی عمیق می‌توان به نتایج مطلوب رسید، امیدوارم اینگونه جشنواره‌ها مانند جشنواره «گزارش یک نگرانی» بتواند تاثیرات مطلوبی بر ذهن و عملکرد اقشارجامعه بگذارد.

بازیگر «من ترانه پانزده سال دارم» ضمن توصیه به افرادی که در مصرف آب صرفه جویی نمی‌کنند، ادامه داد: خود من از وقتی مادر شدم، احساس مسئولیتم نسبت به حفظ منابع آبی و دیگر منابعی که در روند زندگی ما تاثیرات فراوانی دارند بیشتر شد و بیشتر فهمیدم که با پیشروی بحران آب، چیزی برای بچه‌ها و نوه‌های خودمان روی زمین نمی‌گذاریم و باید به آن روز فکر کنیم که خودمان نیستیم، اما بچه‌های ما می‌خواهند زندگی کنند و منابع کافی در اختیار آن‌ها نیست، امیدوارم دست از خودخواهی برداریم و از منابع حیاتی مانند آب، به نحو احسن و صحیح استفاده کنیم.

آخرین مهلت ارسال عکس و فیلم به دبیرخانه جشنواره ۱۵ دی ماه ۱۳۹۴در نظر گرفته شده و شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را از طریق سایت جشنواره گزارش یک نگرانی به نشانی www. twff. ir ارسال کنند.

 

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها