تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۷:۱۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 106453

مراسم تشییع پیکر رضا صفایی، کارگردان و تدوینگر پیشکسوت سینما پنج‌شنبه (۲۵ بهمن‌ماه) برگزار می‌شود.

به گزارش سینماسینما، خسرو امیرصادقی، بازیگر ،با تأیید خبر درگذشت رضا صفایی که ساخت بیش از ۵۰ فیلم را در کارنامه خود داشت بیان کرد: مراسم تشییع پیکر این کارگردان و تدوینگر پیشکسوت سینما که ۷ صبح امروز (سه‌شنبه، ۲۳ بهمن‌ماه) در سن ۸۱ سالگی بر اثر سکته مغزی درگذشت، پنجشنبه، ۲۵ بهمن‌ماه برگزار خواهد شد. البته هنوز مکان برگزاری مراسم مشخص نیست و پیگیری برای خاک‌سپاری در قطعه هنرمندان بهشت زهرا در حال انجام است.

او ادامه داد: این هنرمند چندین ماه بود که به دلیل برخی مشکلات جسمانی از جمله پادرد شدید خانه‌نشین شده بود. این در حالی است که او چندین سال بود که بی‌کار بود و فعالیتی نداشت و به نظر می‌رسید به او اجازه کار داده نمی‌شد.

رضا صفایی مؤسس سازمان تولید و توزیع فیلم شهر فرنگ در سال ۵۳ بود. او فعالیت در سینما را به عنوان دستیار مدیر تهیه در فیلم «دختری فریاد می‌کشد» به کارگردانی خسرو پرویزی در سال ۱۳۴۰ آغاز کرده بود و در ادامه فیلم‌های زیادی را کارگردانی کرد. کتاب «من و سینما» (سال ۱۳۸۰) نیز از او منتشر شده است.

در کارنامه کاری صفایی ساخت مجموعه‌های تلویزیونی «آتیه» و «مأموریت» به چشم می‌خورد. همچنین فیلم‌هایی چون «قیام»، «ماموریت»، «شیطان‌صفتان»، «لانه عقاب‌ها»و … را کارگردانی یا تهیه کرده است.

 

منبع: ایسنا

 

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها