تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۱۸:۲۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 175738

جلسه شورای راهبردی اکران با حضور رئیس سازمان سینمایی کشور برگزار شد. معرفی پنج فیلم سینمایی جدید و تعیین گروهی متخصص برای ارزیابی و امکان سنجی اکران فیلم‌های خارجی از مصوبات این جلسه بود.
به گزارش سینماسینما، در این جلسه ضمن بررسی و تبادل نظر پیرامون شرایط اکران فیلم‌ها و نحوه برنامه‌ریزی صحیح در زمینه نمایش آثار متنوع به منظور حضور حداکثری اقشار مختلف و مخاطبان سینما، پس از ارزیابی شرایط سینماها و کم و کیف اکران و همچنین، با توجه به کف فروش فیلم‌ها و پایان مدت زمان تعیین شده برای برخی فیلم‌ها مقرر شد از تاریخ ۱۸ خرداد پنج فیلم جدید به اکران عمومی برسند.

بر پایه این گزارش، فیلم‌های تعیین شده جهت اکران عبارتند از: «هناس»، «بدون قرار قبلی»، «والدین امانتی»، «بی صدا حلزون» و «نقره داغ» (در گروه سینمایی آزاد). این فیلم‌ها از تاریخ ۱۸ خرداد به روی پرده می‌روند.

روابط عمومی سازمان سینمایی عنوان کرد: همچنین، در این جلسه با توجه به پیگیری و تقاضای تعدادی از سینماگران در خصوص اکران فیلم‌های خارجی مقرر شد «گروه تحقیق و ارزیاب متخصص» در این زمینه مطالعات دقیق و تخصصی را انجام دهند و پس از بررسی ابعاد مختلف و در نظر داشتن همه جوانب مثبت و منفی این موضوع، در آینده نسبت به انجام آن و احتمالا شیوه‌نامه اجرایی تصمیم‌گیری و اقدام شود.

در این خبر مشخصات فیلم‌های معرفی شده به این ترتیب آمده است:

«هناس»/ کارگردان: حسین دارابی، تهیه کننده: محمدرضا شفا، پخش از: حوزه هنری

«بدون قرار قبلی»/ کارگردان: بهروز شعیبی، تهیه کننده: محمودبابایی محصول بنیاد سینمایی فارابی، پخش: تصویر شهر

«والدین امانتی»/ تهیه کننده و کارگردان: حسین قناعت، پخش از: رسانه فیلمسازان

«بی صدا حلزون»/ کارگردان: بهرنگ دزفولی زاده، تهیه‌کننده: مرتضی شایسته، پخش از: هدایت فیلم

«نقره داغ»/ کارگردان: محسن آقاخان، تهیه کننده: غلامرضا گمرکی، پخش از: راه عرفان

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها