تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۶:۱۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 76451

محمدمهدی حیدریان، ابراهیم داروغه‌زاده و علیرضا رضاداد به کمیسیون فرهنگی مجلس رفتند.

به گزارش سینماسینما، روز گذشته و بعد از برگزاری نشست خبری دبیر سی‌وششمین دوره جشنواره فیلم فجر و اعلام اسامی فیلم‌های بخش مسابقه، دبیر جشنواره به همراه محمدمهدی حیدریان (رئیس سازمان سینمایی)، علیرضا رضاداد به کمیسیون فرهنگی مجلس رفتند.

احد آزادی‌خواه (سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس) با اشاره به نتایج مثبت این دیدار گفت: مسئولان جشنواره فیلم فجر در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده برای برگزاری جشنواره و نحوه انتخاب فیلم‌ها به اعضای کمیته هنری ارائه کردند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علی مطهری و احمد مازنی نیز به عنوان دیگر اعضای این کمیته در جلسه حضور داشته‌اند، افزود: به گفته مسئولان جشنواره هزینه‌های جشنواره فیلم فجر امسال نسبت به گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته و این کاهش هزینه‌ها یکی از نقاط قوت جشنواره امسال است.

وی گفت: حضور تعداد قابل ملاحظه‌ای از فیلم‌های دفاع مقدسی در جشنواره نقطه قوت دیگر این جشنواره است. به گفته مسئولان بساط فرش قرمز که در دوره‌های قبل حواشی به همراه داشت و جنجال‌آفرین بود، در این دوره از جشنواره برچیده شده است.

این نماینده به پیشنهادات اعضای کمیته متبوعش به مسئولان جشنواره فیلم فجر و سازمان سینمایی اشاره کرد و گفت: تعامل بیشتر و ارائه گزارش‌های منظم به کمیسیون و کمیته ازجمله این پیشنهادات بود لذا بر سر تعامل‌ دو طرف توافق شد.

آزادی خواه همچنین از نمایش تعدادی از فیلم‌ها ازسوی مسئولان جشنواره برای اعضای این کمیته قبل از آغاز جشنواره و معرفی علیرضا رضاداد به عنوان رابط فرهنگی سازمان سینمایی با کمیسیون فرهنگی خبر داد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: در این جلسه نمایندگان در این خصوص که فیلم‌های کمدی بیش از حد خطوط قرمز را رد می‌کنند، صحبت کردند که این موضوع مورد قبول رئیس سازمان سینمایی قرار گرفت.

منبع: ایلنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها