تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۷:۴۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 138123

اعضای حزب دموکرات اورنج کانتی به دلیل آنچه اظهارات نژادپرستانه عنوان شده است خواستار تغییر نام فرودگاه جان وین در این شهر شدند.

به گزارش سینماسینما، به نقل از ورایتی، اعضای حزب دموکرات اورنج کانتی در ایالت کالیفرنیا این هفته یک مصوبه اضطراری مبنی بر تغییر نام فرودگاه جان وین را تصویب کردند. این تصمیم به خاطر اظهارات نژادپرستانه جان وین در چندین دهه گذشته گرفته شده است.

آدا بریکنو رییس حزب دموکرات اورنج کانتی به همراه فرد اسمولر و مایکل مودیان اساتید دانشگاه چپمن اعلام کردند این تصمیم به منظور محکوم کردن اظهارات نژادپرستانه و متعصبانه جان وین بازیگر مشهور سینمای وسترن گرفته شده است.

طبق گزارش لس آنجلس تایمز، جان وین در یک مصاحبه در سال ۱۹۷۱ گفته بود که به برتری نژاد سفید معتقد است او همینطور اظهار کرده بود به عنوان یک سفید پوست از اینکه ۵ یا ۱۰ نسل پیش این افراد (سیاه پوست ها) برده بوده اند احساس گناه نمی کند.

ستاره «جویندگان» و «دلیجان» جان فورد در این مصاحبه چنین گفته بود: تا زمانی که سیاه ها مسئولیت پذیری را یاد بگیرند من به برتری سفید ها معتقد هستم. جان وین در ادامه تاکید کرده بود: من به اعطای قدرت، موقعیت رهبری و قضاوت به افراد غیر مسئول اعتقادی ندارم.

جان وین ملقب به «دوک» در آن مصاحبه به بومیان آمریکا که سرخپوستان باشند هم تاخته و گفته بود: احساس نمی کنم که گرفتن این کشور بزرگ از آنها کار اشتباهی بوده باشد.

اگرچه پیش از این تلاش هایی برای حذف نام جان وین از این فرودگاه صورت گرفته بود اما حالا ارائه کنندگان این مصوبه مدعی اند این جنبش ملی حذف نمادهای خودبرتر پندار سفیدپوست می تواند به  عنوان یک کاتالیزور برای این منظور عمل کند.

سیاستمداران شهرستان اورنج به جای نام جان وین بر روی این فرودگاه پیشنهاد بسیار ساده «فرودگاه اورنج کانتی» را ارائه داده اند.

منبع: صبا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها