تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۲/۲۰ - ۱۱:۵۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 112113

دبورا یانگ منتقد شناخته شده هالیوود ریپورتر با نگارش نقدی به تمجید از فیلم «قسم» با ساخته محسن تنابنده پرداخت.

به گزارش سینماسینما، دبورا یانگ در این نقد که به عنوان «فیلم سینمایی «قسم» به طرز غریبی جذاب» در هالیوود ریپورتر منتشر شده، نوشته است: «فیلم «قسم» محسن تنابنده از آن قصه‌های کنجکاوی برانگیزی است که ناگهان نوری بر گوشه‌های تاریک جامعه ایران می‌تابند و بیننده را به دل درام یک نظام قضایی فرو می‌برد.

داستان و کاراکترهای درام و ملموس آن به قدری خوب هستند که می‌توان توفیق جشنواره‌ای فیلم را پیش‌بینی کرد. این دومین فیلم سینمایی تنابنده است که بیشتر به عنوان بازیگر شناخته شده و در نقش عظیم در فیلم «رونا مادر عظیم» نماینده سینمای افغانستان در اسکار بود و از جشنواره‌های دیگر هم جایزه‌هایی گرفته است.

مهنار افشار بازیگر زن درخشان فیلم در نقش اصلی به خوبی مصمم بودن خود به انتقامجویی را نشان می‌دهد و در طول تمام فیلم در داخل اتوبوس تلاش می کند هر طور شده با رفتارهای نرم و یا تهدیدآمیز خانواده را در اتوبوس نگه ‌دارد و چند بار سد راه فروپاشی جمع و پشیمانی افراد می‌شود، پیچیدگی دیگر قصه دعوا با اعضای خانواده بر سر موضوعات متفرقه است همانطور که اتوبوس در پیچ‌های تند مه‌آلود بین‌شهری پیش می‌رود، جو معماگونه حاکم بر آن به خطری ملموس تبدیل می‌شود.

قصه در طول فیلم و در داخل اتوبوس به مرور پیچیده‌تر شده و بار احساسی آن سنگین‌تر می‌شود به لحاظ بصری این فیلم که تنها یک صحنه است و رفته رفته چشم‌انداز کوهستانی بیرون اتوبوس جای خود را به تصاویر داخل اتوبوس و  کویر می‌دهد و نمایش تصویری  از مقصد سفر، شهر زیارتی مشهد مقدس می‌توانست خالی از لطف نباشد.»

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها