تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۷:۵۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 136901

تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی “سنجرخان” از شروع تصویربرداری و انتخاب بازیگران و عوامل خبر داد و گفت: دنبال این هستیم که اگر مشکلی پیش نیاید و مراحل پیش‌تولید و تولید خوب پیش بروند، بهار ۱۴۰۰، “سنجرخان” آماده شود.

به گزارش سینماسینما، محمد حسین لطیفی کارگردان سریال در آیین رسمی اعلام کرد که سه تا چهار ماه برای پیش‌تولید درنظر گرفته‌ایم و براساس برنامه‌ریزی‌ها فیلمبرداری سریال هم حدود ۶ تا ۸ ماه طول می‌کشد.

 

 

تلویزیون , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , سریال ایرانی , استانداری کردستان , بازیگران سینما و تلویزیون ایران , کارگردانان سینما و تلویزیون ایران ,

حسین جلالی تهیه‌کننده این مجموعه تلویزیونی نیز توضیحاتی درباره انتخاب بازیگران و شروع تصویربرداری داد. حسین جلالی تأکید کرد: این سریال تلویزیونی در ۲۶ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای طراحی شده و سه تا چهار ماه پیش‌تولید طول خواهد کشید. ان‌شاءالله بتوانیم از پاییز مراحل تولید را آغاز کنیم؛ چرا که هم زمستان و بهار داریم و طوری طراحی کرده‌ایم که براساس تقویم پیش برویم و مشکلی پیش نیاید بهار ۱۴۰۰ کار تمام شود.

او درباره انتخاب بازیگران گفت: هنوز به قطعیت نرسیده‌ایم اما امکان دارد برای نقش “سنجرخان” از بازیگر بومی استفاده کنیم همچون در واقعیت که “سنجرخان” شخصیت گمنامی بود از بازیگران گمنامِ کاربلد استفاده کنیم. روزهای آینده تست‌زنی آغاز می‌شود تا به بازیگران این سریال برسیم. بازیگران حرفه‌ای شناخته‌شده هم مدنظر داریم که شاید انگشت‌شمار در پروژه استفاده کنیم.

جلالی به انتخاب بازیگران و عوامل بومی اشاره کرد و افزود: بیشتر قصد داریم از بازیگران و عوامل فنی بومی استفاده کنیم غیر از چند بازیگر حرفه‌ای؛ البته که هنوز با هیچ بازیگری قرارداد نبسته‌ایم که نام‌های آنها را رسانه‌ای کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که پیش‌بینی برای پخش دارید، گفت: در کار تاریخی همه‌چیز به آماده شدن مقدمات کار، عوامل و بازیگرانی برمی‌گردد که به توافق می‌رسیم، از طرفی بستگی به وقفه و هر نوع اتفاق غیرقابل پیش‌بینی دارد. البته ما سعی می‌کنیم تا حدودی همزمان با تصویربرداری تدوین را نیز آغاز کنیم.

جلالی با اشاره به ویژگی‌های این سریال تلویزیونی، خاطرنشان کرد: استفاده از لوکیشن بکر کردستان، موسیقی و بازیگران کُردی و خود سوژه تاریخ کردستان از ویژگی‌های سریال “سنجرخان” به شمار می‌رود. ان‌شاءالله از یکی دو هفته آینده محمدحسین لطیفی کارگردان سریال در محل لوکیشن‌های “سنجرخان” مستقر خواهند شد البته که الان گروه ایشان در حال آماده‌کردن مقدمات کارند. تیم کارگردانی روی فیلمنامه سیدضیاء الدین دری که ۲۶ قسمت نوشته شده، کار می‌کنند.

منبع: تسنیم

لینک کوتاه

آخرین ها