تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۸:۱۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 148132

تهیه‌کننده فیلم «جنایت بی‌دقت» با تاکید بر این که متقاضی حضور در جشنواره فیلم فجر بوده و همچنان نیز هست، درباره نبودن این فیلم در میان اسامی متقاضیان سی‌ونهمین دوره جشنواره فجر توضیحاتی داد.

به گزارش سینماسینما، نگار اسکندرفر در پاسخ به اینکه چرا به رغم گمانه‌زنی‌ها نام فیلم «جنایت بی دقت» در میان ۱۱۰ متقاضی شرکت در جشنواره فیلم فجر نیست؟ بیان کرد: طبق فراخوان جشنواره، اعلام شده بود فیلم‌هایی که پیش‌ از این در جشنواره‌های خارجی شرکت کرده‌اند امکان حضور در جشنواره فجر را ندارند، اما بعد از آن گفته شد که به دلیل برخی تقاضاهای مطرح شده، این موضوع در شورای سیاستگذاری جشنواره مطرح و امکان حضور این فیلم‌ها بررسی می شود. بنابراین ما منتظر بودیم که از سوی جشنواره اعلام شود آیا مجاز به ثبت نام در جشنواره هستیم یا خیر و از آنجا که هیچ خبری در این مورد تاکنون منتشر نشده است به طور طبیعی فکر کردیم امکان شرکت در جشنواره را نداریم.

وی ادامه داد: تا اینکه در ساعت‌های پایانی شب گذشته، گفت‌وگویی از دبیر جشنواره – محمد مهدی طباطبایی‌نژاد – را در اینستاگرام دیدم که در آن گفته شده بود «جنایت بی‌دقت» فرم پر نکرده است. با وجود اینکه ساعتی از این مصاحبه زنده می‌گذشت من بلافاصله پس از صحبت با شهرام مکری وارد سایت شدم و شروع به ثبت نام کردم. حتی تا نیمه‌های مراحل ثبت نام و پر کردن فرم را انجام دادیم و کد ارسالی را هم طبق دستورالعمل تغییر دادیم، اما ناگهان با اخطار پایان ثبت‌نام مواجه شدم که دیدم یکی دو دقیقه از ۱۲ نیمه شب گذشته است.

اسکندرفر گفت: امروز بعد از اینکه در میان فیلم‌های شرکت کننده اسم چند فیلم دیگر که شرایط مشابه با ما دارند را دیدم، این موضوع را پیگیری کردم و پرسیدم مگر ما می‌توانستیم در جشنواره شرکت کنیم؟ چون هنوز اطلاع رسمی در این باره داده نشده است ولی گفتند ممکن بود فرم هم پر کنید ولی شرایط لازم را باز هم برای شرکت در جشنواره نداشته باشید.

او تاکید کرد: اگر همین الان هم بگویند که می‌توانید در جشنواره شرکت کنید من کاملاً آماده هستم چون قطعا دوست داریم این فیلم همانند دیگر آثار سینمایی برای مخاطب ایرانی و نیز در جشنواره فجر به نمایش درآید.

دبیر جشنواره فیلم فجر ساعاتی قبل در گفت‌وگویی درباره وضعیت فیلم‌هایی که اولین نمایش آن‌ها در جشنواره‌های خارجی بوده گفته بود: «این موضوع در شورای سیاستگذاری بررسی شده و هنوز جلسه نهایی برگزار نشده است، اما تقریبا موافقت اعضا را برای مجاز بودن حضور این فیلم‌ها در جشنواره گرفته‌ایم و با یک شرط کوچک موضوع در حال حل شدن است.» با این حال مشخص نیست آن شرط کوچک چیست که شاید حضور آن‌ها را در فجر ملغی کند.

ماجرای تاکید بر نمایش اول فیلم‌ها در جشنواره فجر در روزهای گذشته از سوی برخی کارشناسان مورد انتقاد قرار گرفته و آن را قانونی نادرست برای جشنواره ملی فجر و تقلیدی اشتباه از جشنواره‌های بین‌المللی دنیا عنوان کرده‌اند.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها