تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۰/۰۴ - ۱۷:۲۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 36786
مهران مدیری
 شرق نوشت:

یکشنبه، ٢٨ آذر گزارشی در همین صفحه با عنوان «دورهمی یا زخم‌زبان» منتشر کردیم که در آن به حواشی اخیر برنامه «دورهمی» با اجرای مهران مدیری پرداخته بودیم. گزارش، به برنامه چند شب پیش «دورهمی» با موضوع شجاعت می‌پرداخت که صحبت‌های مدیری در آن، واکنش‌های بسیاری در صفحات مجازی به دنبال داشت و برخی این صحبت‌ها را نقدی به سیاست خارجی دولت یازدهم تعبیر کردند. اعتراض مردم در شبکه‌های اجتماعی تا آنجا ادامه یافته که حتی کمپین‌هایی علیه مدیری به راه افتاده است.
هم‌زمانی این برنامه با دو برنامه انتقادی دیگر علیه وزرای کابینه دولت یازدهم، این حس را تقویت می‌کرد که منظور مدیری از این جملات، دولت یازدهم بوده است. البته تلاش بسیاری هم کردیم تا با مدیری صحبت کنیم که موفق نشدیم و نهایتا روز بعد این بازیگر و کارگردان طنز، با انتشار متنی اعلام کرد «دورهمی» به هیچ شخص یا جناح سیاسی‌ای اشاره ندارد. در بخش‌هایی از این گزارش، به سابقه ورود مستقیم مدیری به مسائل سیاسی روز و موضع‌گیری‌های نابهنگام او پرداختیم. همگان شوخی او را با تحصن سیاسی نمایندگان مجلس ششم در خاطر دارند؛ تحصنی که در ادامه به روزه سیاسی کشیده شد و همین روزه سیاسی موجب شد تا مدیری که آن زمان برنامه نقطه‌چین را در دست داشت، سر شوخی را با نمایندگان باز کند. این مسئله با انتقاد شدید برخی نمایندگان از جمله داود سلیمانی، ناصر قوامی، محسن آرمین و… مواجه شد. نویسنده گزارش با تکیه به منابع اینترنتی به این اشاره کرده بود که زنده‌یاد کیومرث صابری‌فومنی، سردبیر گل‌آقا، هم در یادداشتی، مدیری را از دایره هنرمندان خارج دانسته است». بااین‌حال پوپک صابری‌فومنی، فرزند آن زنده‌یاد، در توضیحی اعلام کرد که چنین یادداشتی وجود ندارد.

لینک کوتاه

نظرات شما

  1. علي
    ۱۰, دی, ۱۳۹۵ ۱۲:۴۰ ب٫ظ

    خدا رو شکر که وارث به حق آقای صابری حضور دارند که بعضی ها نتونن به اسم و اعتبار افراد درگذشته، مهران مدیری رو زیر سوال ببرن. مطمئن هستیم بقیه اداعاهای مقاله هایی که فقط به آقای مدیری تهمت زدند هم در همین حد دروغین و بدون سند و مدرک است.زنده باد پوپک صابری فومنی که ادعای دروغگویان را افشا کرد و زنده باد مدیری که در مقابل این دروغگویان ایستاده.

  2. الهه
    ۲۷, دی, ۱۳۹۵ ۹:۰۹ ق٫ظ

    خدا رو شکر که افراد با وجدانی مثل پوپک صابری هستن که سیاست باز نیستن و حقیقت رو میگن و جلوی تخریب هنرمندان توسط برخی رسانه های سیاست زده رو میگیرن.

نظر شما


آخرین ها