تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۰/۰۳ - ۱۲:۲۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 75718

در حالی که فیلم «آشغال های دوست داشتنی» با دریافت پروانه نمایش امسال برای اولین بار از نظر قانونی می تواند توسط هیئت انتخاب جشنواره فجر بررسی شود، دبیرخانه جشنواره مانع از نمایش این فیلم برای هیئت انتخاب شده و امروز سیمون سیمونیان مدیر دبیرخانه در گفتگویی دلیل این تصمیم را نمایش و بررسی فیلم محسن امیر یوسفی برای هیئت انتخاب در دوره گذشته جشنواره فجر دانست.

به گزارش سینماسینما، نرگس آبیار و محمد علی حسین نژاد دو عضو هیئت انتخاب جشنواره سی و پنجم در گفتگو با «سینما» این صحبت را تکذیب کردند.

نرگس آبیار در اینباره گفت: پارسال «آشغال های دوست داشتنی» برای ما نمایش داده شد و تعداد زیادی از اعضای هیئت انتخاب فیلم را دوست داشتند اما به ما گفتند فیلم مشکل مجوز نمایش دارد و نمی تواند اکران بشود. و نهایتا در لیست فیلم هایی که ما می توانستیم از بین آنها انتخاب کنیم نام این فیلم نبود و فیلم برای حضور در بخش مسابقه بررسی نشد در نتیجه مشکلی برای بررسی مجدد در جشنواره امسال ندارد. آبیار در ادامه گفت:حساسیت ها در مورد این فیلم را درک نمی کنم. امیدوارم این فیلم بزودی اکران شود و قطعا برای مردم عجیب خواهد بود که چرا فیلم طی این سال ها اجازه اکران نداشت. فیلم آشغالهای دوست داشتنی در مورد مام وطن است، در ستایش مدارا و کنار هم بودن عقاید و آرا، در مورد درک کردن یکدیگرکه نمایشش در دوره کنونی بسیار برای جامعه ما لازم و حیاتی است. یادم می آید بعد از دیدن فیلم اشک ریختم و وجودم سرشار از شور وطن پرستی شده بود.

محمد علی حسین نژاد نیز گفت:تا جایی که یادم می آید ما «آشغال های دوست داشتنی» را دیدیم و بعد از نمایش به ما گفتند فیلم آماده نیست و پروانه نمایش ندارد و در نتیجه در مورد آن رای گیری و قضاوت نشد. این فیلم چون توسط هیئت انتخاب رد یا تایید نشده در نتیجه جزو فیلم های بررسی شده در هیئت انتخاب جشنواره سی و پنجم قرار نمی گیرد

منبع: روزنامه سینما، سینمادیلی

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها