تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۶:۱۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 137931

فیلم علمی-تخیلی «پارک ژوراسیک» ساخته «استیون اسپیلبرگ» چند دهه پس از تولید، بار دیگر در صدر گیشه فروش سینمای آمریکا قرار گرفت.

به گزارش سینماسینما به نقل از گاردین، فیلم «پارک ژوراسیک» (۱۹۹۳) ساخته «استیون اسپیلبرگ» ۲۷ سال پس از اکران اولیه، این روزها بار دیگر در سینماهای آمریکا اکران شده و تنها در سه روز توانسته به فروش چشمگیر ۵۱۷ هزار دلاری دست یابد و در صدر جدول هفتگی فروش سینماهای آمریکا قرار گیرد.

«پارک ژوراسیک» در ۲۳۰ سینما در آمریکا اکران شده که اغلب آنها سینما-ماشین هستند. این فیلم در سال ۱۹۹۳ و درهفته نخست اکران خود ۲۰۰ میلیون دلار فروخته بود و در نهایت فروش جهانی بالغ بر یک میلیارد دلار را به ثبت رساند.

فیلم «آرواره‌ها» دیگر ساخته معروف «اسپیلبرگ» که پس از تعطیلی سینماها و برای جذب مخاطبین دوباره اکران شده نیز ۴۵ سال پس از اکران اولیه در سال ۱۹۷۵، در سه روز منتهی به پایان هفته میلادی در آمریکا (۱۹ تا ۲۱ ژوئن) به فروش ۳۸۳ هزار دلاری دست یافته است.

سینما-ماشین‌ها مورد استقبال بیشتری در مقایسه با سالن‌های سینمایی سربسته در آمریکا قرار گرفته‌اند و از ۲۰۱ سینما پرفروش هفته، ۱۶۰ سینما از نوع سینما-ماشین بودند. کل فروش هفتگی سینمای آمریکا به ۳٫۸ میلیون دلار رسید.

سینماهای آمریکا قرار است در ماه جولای به صورت گسترده‌تری میزبان مخاطبان باشند و «Unhinged» با بازی «راسل کرو» اولین فیلمی خواهد بود که به صورت سراسری در آمریکا از تاریخ ۱۰ جولای اکران می‌شود.

«مولان» محصول کمپانی دیزنی و «انگاره» جدیدترین ساخته «کریستوفر نولان» نیز به ترتیب از ۲۴ و ۳۱ جولای اکران خواهند شد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها