تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۰۲ - ۱۴:۳۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 18725

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا و «آنجلینا جولی» بازیگر هالیوودی به عنوان بخشی از مراسم مربوط به روز جهانی پناهندگان در ضیافت افطار در کلان شهر «استرلینگ» در ویرجینیا شرکت کردند.

به گزارش روزنامه دیلی صباح، «جان کری»وزیر خارجه آمریکا در سخنانی در این مراسم که در مرکز جامعه مسلمانان دالس آمریکا (ADAMS) برگزار شد، سخنان خود را با تبریک به مسلمان آغاز کرد و گفت: «سلام علیکم و به همه مسلمانان فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را تبریک می گویم.»

وی اضافه کرد که پناهندگان تهدیدی برای جامعه آمریکایی نیستند و تبعیض علیه مردم بر اساس مذهب و یا ملیت آنها بر اساس ارزش های آمریکایی نیست.

اعضای مذاهب مختلف در این رویداد شرکت داشتند.

کری به مسئله تعداد بالای آوارگان و پناه جویان در جهان پرداخت. وی گفت: «اگر ما بخواهیم تمام پناهندگان را در یک کشور جای دهیم، این کشور می تواند به پرجمعیت ترین کشور جهان تبدیل شود.»

کری همچنین از افزایش حوادث مرتبط با اسلام هراسی در آمریکا انتقاد کرد و گفت: «نفرت آمریکا علیه مسلمانان ، آنها را به یک هدف در جهت خدمت به منافع گروه های تروریستی تبدیل خواهد کرد. این تمایل وجود دارد که جنگ میان آمریکا و اسلام نشان داده شود. این درست نیست. هیچ کشور دیگری مانند آمریکا اجازه نمی دهد جامعه مسلمانان اش در آنجا آزادانه زندگی کنند.

جولی نیز که در طول این رویداد سخن گفت، به دلیل دعوت برای حضور در این مراسم قدردانی کرد.

جولی که سال ها سفیر حسن نیت سازمان ملل متحد بود نیز مانند کری توجه حضار را به افزایش حوادث بیگانه ستیزانه و همچنین تعداد پناهندگان جلب کرد و از همه کشورها خواست تا بار مسئولیت مقابله با این مشکلات را با هم به اشتراک بگذارند.

جولی گفت: «همه انسان ها تحت یک شرایط متولد می شوند و از نظر حقوق با هم برابرند.»

منبع: فرادید

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها