تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۵:۴۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 121504

چهل و پنجمین جشنواره فیلم‌های آمریکایی دوویل که در فرانسه برگزار می‌شود با اعطای جایزه بهترین فیلم به «گاو» ساخته «آنی سیلورمن» به کار خود پایان داد.

به گزارش سینماسینما به نقل از هالیوود ریپورتر، هیات داوران جشنواره دوویل به ریاست «کاترین دنوو» بازیگر مطرح فرانسوی جایزه بزرگ بهترین فیلم این رویداد سینمایی را به فیلم «گاو» به کارگردانی «آنی سیلورمن» اعطاء کردند.

این فیلم که امسال اولین نمایش جهانی خود را در بخش نوعی‌نگاه جشنواره کن تجربه کرده بود، علاوه بر جایزه بزرگ جشنواره دوویل، جایزه بهترین فیلم اول این جشنواره را نیز کسب کرد.

«آنتونی بادری»، «کلر برگر»، «ژان پیر دورت»، «گائل مورل» و «نیکلاس سادا» دیگر اعضای هیات داوران جشنواره دوویل بودند که جایزه هیات داوران را نیز به فیلم «صعود» ساخته «آنجلو کووینو» و «فانوس دریایی» به کارگردانی «رابرت اگرز» دادند و جایزه ویژه جشنواره نیز به فیلم «پرستو» ساخته «کارلو میرابلا-دیویس» رسید.

فیلم «صعود» نیز پیش از این در جشنواره کن رونمایی شده بود و جایزه هیات داوران بخش نوعی نگاه را از آن خود کرده بود و فیلم «فانوس دریایی» نیز در بخش دوهفته کارگردانان کن حاضر بود و موفق شده بود جایزه فیپرشی را از آن خود کند.

چهل و پنجمین جشنواره فیلم‌های آمریکایی دوویل از تاریخ ۶ تا ۱۵ سپتامبر (۱۵ تا ۲۴ شهریور) در فرانسه برگزار شد و امسال «یک روز بارانی در نیویورک» ساخته «وودی آلن» در افتتاحیه جشنواره به روی پرده رفت.

«رومن پولانسکی»، «نیت پارکر»، «پیرس برازنان»، «جانی دپ» و «کریستین استوارت» از جمله میهمانان سرشناس جشنواره فیلم‌های آمریکایی دوویل ۲۰۱۹ بودند.

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها