تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۲۲ - ۰۷:۵۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 62517

جشنواره لوکارنوهیات داوران جشنواره فیلم لوکارنو به ریاست اولیویه آسایایس جایزه برتر جشنواره را به مستند «خانم فنگ» اهدا کرد.

به گزارش سینماسینما، «خانم فنگ» آخرین ساخته ونگ بینگ مستندساز مشهور چینی روزهای پایانی زندگی کشاورزی پیر را به تصویر می‌کشد. بینگ سال گذشته با فیلم «پول تلخ» جایزه بهترین فیلمنامه بخش افق‌های جشنواره ونیز را از آن خود کرد.

در این میان جایزه ویژه هیات داوران به فیلمی از سینمای برزیل رسید. «رفتارهای خوب» درامی ترسناک با بازی جولیانا رویاس و مارکو دوترا است.

جایزه بهترین کارگردانی جشنواره لوکارنو را نیز اف‌.جی اوسانگ برای فیلم «۹ Doights» از آن خود کرد. این فیلم درباره فردی است که بی‌هدف در جاده می‌دود و در این بین بخت با ملاقات با فردی در حال مرگ به او روی می‌کند.

ایزابل هوپر ستاره سینمای فرانسه برای بازی در فیلم «مادام هاید» برنده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره شد. او در این فیلم نقش معلمی را بازی می‌کند که پس از برخورد صاعقه شخصیتش تغییر می‌کند. جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره نیز برای بازی در «برادران زمستانی»‌ به الیوت کروزت هاو اهدا شد. فیلم داستان دو برادر در زمستانی سرد و نبرد دهشتناکشان با خانواده دیگر است.

هفتادمین دوره جشنواره فیلم لوکارنو شنبه با معرفی برندگان بخش‌های مختلف به پایان راه رسید.

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها