تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۱/۲۳ - ۱۸:۴۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 84207
فیلم کوتاه «روتوش» به کارگردانی کاوه مظاهری جایزه بهترین فیلم بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره‌ای در شهر بوداپست مجارستان را دریافت کرد.

به گزارش سینماسینما، ششمین دوره جشنواره بین‌المللی Friss Hus بوداپست که توسط Dazzo، مرکز فیلم کوتاه اروپا و با مشارکت شرکت‌ها و موسسات فراوانی در مجارستان برگزار می‌شود، یکی از جشنواره‌هایی است که به سرعت در حال کسب اعتبار و تبدیل شدن به رویدادی مهم در منطقه است.

جایزه بهترین فیلم بخش مسابقه بین‌الملل در واقع بزرگ‌ترین جایزه این جشنواره است که فیلم کوتاه «روتوش» به کارگردانی کاوه مظاهری موفق به دریافت آن شده است.

ریکا بوکسی، انیماتور، اوسوارت آندرا، بازیگر و تهیه‌کننده و فرنک وارگا، ژورنالیست داوری این دوره از جشنواره را بر عهده داشتند که دلیل انتخاب «روتوش» به عنوان بهترین فیلم جشنواره را طی بیانیه‌ای این گونه عنوان کردند: «یک کمدی کابوس‌گونه و تریلر پر تنش از زندگی زنی ایرانی که ناپدید شدنِ نامرئی‌اش از جامعه، او را به سمت یک قتل کامل سوق می‌دهد. کاوه مظاهری در طول ۲۰ دقیقه، داستانی بسیار پیچیده را برای ما تعریف می‌کند که باعث تخیل زیاد ما شده است و سوالات زیادی را برای‌مان مطرح می‌کند.»

این چهارمین باری است که «روتوش» با فیلم کوتاه «یک شب آرام» به کارگردانی ژانگ کویی برنده نخل طلای بهترین فیلم کوتاه سال گذشته از جشنواره کن در رقابت بوده که هر چهار بار «روتوش» موفق به دریافت جایزه شده است.

ششمین دوره جشنواره بین‌المللی Friss Hus بوداپست از سوم تا هشتم آوریل برابر با ۱۴ تا ۱۹ فروردین در مجارستان برگزار شد.

منبع: مهر

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها