تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۰۸ - ۱۲:۲۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 93311

«گزارش‌هایی درباره ساره و سلیم» موفق به کسب جایزه بهترین فیلم بلند از سی‌ونهمین جشنواره فیلم «دوربان» در کشور آفریقای جنوبی شد.

به گزارش سینماسینما، به نقل از رویترز،‌ درام روان‌شناختی «گزارش‌هایی درباره ساره و سلیم» به کارگردانی «موید العیان» روایتگر تاثیرات سیاسی رابطه میان یک مرد فاسطینی و زنی است که در سرزمین‌های اشغالی زندگی می‌کند.

کارگردان فلسطینی این فیلم پس از کسب این جایزه و در پیامی ویدئویی به جشنواره این جایزه را به تمامی سینماگران در سراسر جهان تقدیم کرد که با هنر و سینما در حال مقابله با انوع مختلف بی‌عدالتی هستند.

جشنواره فیلم «دوربان» امسال با نمایش فیلم «رافیکی» به کارگردانی «وانوری کاهیو» به کار خود پایان داد. این فیلم اولین نمایش جهانی خود را پیش از این در بخش نوعی‌نگاه جشنواره کن تجربه کرده بود.

اما در سایر بخش‌ها، «فانتزی بالا» به کارگردانی «جنا باس» جایزه بهترین فیلم آفریقایی را به خود اختصاص داد و جایزه بهترین اثر مستند جشنواره نیز به «ماه جدید» ساخته «فیلیپ هرمان» از آلمان رسید. جایزه بهترین کارگردانی این رویداد سینمایی نیز به «کنستانتین پاپسکو» برای فیلم رومانیایی «پوراروکا» اعطاء شد.

امسال فیلم کوتاه «دوئل» به کارگردانی محمدرضا خردمندان در جشنواره فیلم «دوربان» کشور آفریقای جنوبی حضور داشت و همچنین نام فیلم «روز دروغ» به کارگردانی یعقوب کشاورز محصول سینمای سوئد و ایران نیز در میان فیلم‌های بلند این رویداد سینمایی دیده می‌شد.

سی‌ونهمین جشنواره فیلم «دوربان» بوده که از قدیمی‌ترین و بزرگترین جشنواره‌های سینمایی در منطقه جنوب آفریقا محسوب می‌شود از تاریخ ۱۹ تا ۲۹ جولای برابر با ۲۸ تیر تا ۷مرداد در شهر ساحلی دوربان برگزار شد و علاوه بر نمایش فیلم به برگزاری ورکشاپ‌های فیلمسازی، سمینار و سخنرانی درباره فیلم و فیلمسازی نیز اختصاص داشت.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها