تاریخ انتشار:۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۲۳:۳۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 186589

جایزه دوربین طلا «عباس کیارستمی» در بخش نگاه نو جشنواره جایزه بین‌المللی «عکس ۵» به برترین عکس اهدا می‌شود.

به گزارش سینماسینما به نقل از روابط عمومی جشنواره، مهدی شادی‌زاده، دبیر جشنواره جایزه بین المللی «عکس ۵» گفت: نام این جشنواره برگرفته از فیلم عباس کیارستمی است که به شکل کاملا تخصصی در زمینه عکس و ویدئو آرت است. این جشنواره براساس این فیلم و یادبودی برای این کارگردان فقید پایه‌گذاری شد.

او در ادامه بیان کرد: در سه دوره قبلی نتوانستیم جایزه ویژه‌ای را به نام «عباس کیارستمی» اختصاص دهیم در نتیجه در این دوره تصمیم گرفتیم جایزه دوربین طلا عباس کیارستمی را داشته باشیم که این جایزه یک سمبل است.

شادی‌زاده افزود: این جایزه در بخش «نگاه نو» به عکاسی برتر چه داخلی و چه خارجی اهدا می‌شود که در این بخش خود عمل عکاسی مهم نیست بلکه مفهوم، خلاقیت و فتومونتاژ حرف اول را می‌زند. همچنین این جایزه یکی از جایزه‌های ماندگار و مهم این جشنواره خواهد بود.

این مستندساز در ادامه تاکید کرد: تا به امروز عکاسان زیادی از ایتالیا، ژاپن، فرانسه و ترکیه به این جشنواره اعتماد کردند و عکس‌های زیادی فرستادند به همین دلیل تصمیم گرفتیم در کنار جوایز دیگر یک سمبل و نماد از کشورمان به این عکاسان اهدا کنیم.

او در پایان گفت: جایزه بخش «نگاه نو» شامل یک لوح بین المللی با امضای رئیس هیئت داوران ناکافوجی و دوربین طلا «عباس کیارستمی» است. دوربین طلا «عباس کیارستمی» قالبی از دست، دوربین و عینک عباس کیارستمی است. همچنین اصل این مجسمه در دبیرخانه جشنواره نگهداری می‌شود.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 

آخرین ها