تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۲۷ - ۱۴:۱۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 20945

ممیرو۱سید هادی محقق جایزه زرد آلوی نقره ای جشنواره ارمنستان را برای آخرین ساخته اش گرفت و این تندیس را به عباس کیارستمی تقدیم کرد.

به گزارش سینماسینما، سید هادی محقق کارگردان فیلم سینمایی «ممیرو»، موفق به دریافت جایزه  زرد آلوی طلایی از جشنواره فیلم ارمستان شد. این کارگردان که برای حضور در این فستیوال به ارمنستان سفر کرده بود، شب گذشته ۲۶ تیرماه جایزه ویژه این جشنواره را دریافت کرد.

گفتنی است که این کارگردان جوان سینمای ایران بعد از دریافت جایزه زرد آلوی نقره ای، این تندیس را به مرحوم عباس کیارستمی تقدیم کرده است.

در این جشنواره، جایزه دیگری با عنوان کلیسای جهانی هم به این فیلم تعلق گرفته است.

این روزها این فیلم در گروه سینمایی هنر و تجربه در حال اکران است و علاقه مندان می توانند این فیلم را در این گروه سینمایی تماشا کنند.

«ممیرو» داستان تنهایی‌ ایاز، پیرمرد واخورده از زندگی پر مشقت خود را روایت می‌کند که بعد از اتفاقی مهیب در زندگی، با نوه خود روزگار می‌گذراند و خود را مسبب همه اتفاقات می‌داند.

در این فیلم یدالله شادمانی، میثم فرهومند، فاطمه بهادر، پریسا واصلی، مهیار آب روان، منوچهر اشکویی و طلوع جهانبازی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

 

لینک کوتاه

نظرات شما

  1. رضا دانش پژوه
    ۲۷, تیر, ۱۳۹۵ ۳:۳۶ ب٫ظ

    این تعلق خاطر به سینماگر ایرانی فقید ستاییدنی ست.ممیرو در تراژدی نمی ماند.روح زندگی غالب بر اندوه اثر است.عیاز نه اینکه می خواهد بمیرد.بلکه زندگی در جایی بهتر کنار عزیزانش را دوست دارد…اینطوراست که سیاهی در ممیرو نیست…تبریک هادی جان

نظر شما


آخرین ها