تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۴:۳۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 141108

مستند بلند «مکی، مردی از اربعین» از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی حبیب احمدزاده، حسین روشنکار و مهرداد افراسیابی، متاثر از فرهنگ اربعین است.

به گزارش سینماسینما، حبیب احمدزاده درباره‌ی موضوع مستند «مکی، مردی از اربعین» گفت: این مستند درباره‌ی مردی است که در تمامی مشکلات پیش آمده برای جامعه خود حضور دارد. قهرمان فیلم آقای «مکی یازع» است و طی فیلم متوجه می‌شویم رفتار فردی افراد از یک رفتار جمعی ناشی می‌شود که متاسفانه تا به حال مغفول مانده است.

وی با تاکید بر این که در «مکی، مردی از اربعین» مخاطبان با ابعاد جدیدی از کارکرد فرهنگ اربعین در زندگی مردم آشنا می‌شوند، عنوان کرد: این فیلم سال ۹۸ و به تهیه‌کنندگی جشنواره دانش‌آموزی فیلم دفاع مقدس تولید شده و فیلمبرداری آن در عراق، خوزستان، لرستان و سیستان و بلوچستان انجام گرفته است.

گفتنی است: عوامل تولید مستند «مکی، مردی از اربعین» که در مدت زمان ۷۵ دقیقه تهیه شده، عبارتند از: کارگردانان: حبیب احمدزاده، حسین روشن‌کار، مهرداد افراسیابی؛ فیلمبرداران: عادل معمارنیا، حسین روشن‌کار، مهرداد افراسیابی؛ فیلمبردار هوایی: مجتبی هدایتی؛ تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها