تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۲۹ - ۱۸:۲۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 63360
جری لوییس کمدین شهیر آمریکایی در سن ٩١ سالگی امروز درگذشت.

به گزارش سینماسینما، براساس بیانیه‌ای که از سوی خانواده این هنرمند منتشر شده٬ علت مرگ او طبیعی عنوان شده است. لوئیس صبح روز یکشنبه در لاس وگاس درگذشت.

پدر و مادر لوئیس هر دو از هنرمندان فعال دنیای نمایش بودند و لوئیس بازیگری را از پنج سالگی در کنار پدر و مادرش آغاز کرده بود. او به مدت ۱۰ سال با دین مارتین همبازی بود و به واسطه بازی در ۱۶ فیلم سینمایی توانستند در آن مقطع به موفقیت بزرگی در باکس آفیس و فروش فیلم‌هایشان دست پیدا کنند.

او در مقطعی به عنوان بازیگری که بیشترین دستمزد را در هالیوود دریافت می‌کرد شناخته شد. «پرفسور دیوانه» و «کشتی را ترک نکن» از جمله فیلم‌های شناخته شده او در ایران است.

او در بیش از ۵٠ فیلم بازی کرد و فعالیت های گسترده انسان دوستانه در زندگی اش داشت.جری لوییس در طول مدت عمر حرفه‌ای خود جوایز متعددی را از جشنواره فیلم کمدی آمریکا، دوربین طلایی، اتحادیه منتقدین فیلملوس آنجلس و جشنواره فیلم ونیز از آن خود کرده‌است و در منطقه یادبود مشاهیر هالیوود دو ستاره برای خود دارد. او به واسطه نمایش‌هایی که در برادوی بازی می‌کرد٬ در سال ۱۹۹۵عنوان بازیگری که بیشترین دستمزد را دریافت می‌کرد٬ شناخته شد.

لوییس پایان عمر خود در لاس وگاس و نوادا زندگی می‌کرد.

 

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها