تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۱:۵۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 61932
نظم الهیسوییس فیلم «نظم الهی» را برای شرکت در رقابت‌های نودمین دوره اسکار به آکادمی علوم و هنرهای سینما معرفی کرد.

به گزارش سینماسینما، فیلم «نظم الهی»‌ اثری کمدی درام درباره مبارزه زنان برای حق رای در سوییس که جایزه تماشاگران جشنواره ترایبکا را از آن خود کرد، نماینده سوییس در بخش فیلم‌های غیرانگلیسی‌زبان اسکار ۲۰۱۸ شد.

در این فیلم تاریخچه مبارزه طولانی زنان برای رسیدن به حق رای در سوییس روایت می‌شود و ماری لویینبرگر نقش اصلی را در آن بازی می‌کند. او در فیلم زنی روستایی و خانه‌دار است که در کمپین اعتراضی برای رسیدن به حق رای شرکت می‌کند.

«نظم الهی» به کارگردانی پترا ولپه نخستین بار در جشنواره ترایبکا به نمایش درآمد و در این جشنواره چند جایزه گرفت. فیلم در سوییس مخاطبان بسیاری داشت و در مجموع ۳۰۰ هزار نفر برای تماشای آن به سینما رفتند که حاصل آن فروش ۴ میلیون و ۵۰۰ هزاری دلاری فیلم بود.

سوییس پیش از این پنج بار نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان شده و دو بار در سال‌های ۱۹۸۴ برای فیلم «حرکات خطرناک» به کارگردانی ریشار دمبو و سال ۱۹۹۰ برای فیلم «سفر امید» به کارگردانی زاویه کولر برنده این جایزه سینمایی شده است. «زندگی من به عنوان یک کدو سبز» نماینده سوییس در دور پیشین اسکار بود.

آکادمی علوم و هنرهای سینما فهرست کوتاه نامزدهای اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان را در ماه دسامبر اعلام می‌کند. نامزدهای نهایی نیز روز ۲۳ ژانویه سال آینده معرفی می‌شوند.

نودمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار، چهارم مارس سال ۲۰۱۸ در لس‌آنجلس برگزار می‌شود.

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها