تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۰۵ - ۱۲:۰۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 90480

مدیر پخش فیلم های خارجی از اختصاص ۶۰ درصد از فروش بلیت فیلم های خارجی در سینماها برای ساخت مرکز درمانی هنرمندان خبر داد.

به گزارش سینماسینما، علی آشتیانی پور مدیر پخش فیلم های خارجی در سینماهای ایران درباره آخرین جزییات اکران آثاری از سینمای جهان در ایران گفت: این طرح با هدف ایجاد تنوع در سبد اکران سینمای ایران طراحی شده و به زودی اجرایی می شود.

وی افزود: در ابتدای راه یک فیلم خارجی در سینماهای کشور اکران می شود و پس از سنجیدن جوانب طرح، فیلم های بعدی در دستور کار قرار می گیرد.

آشتیانی پور با اشاره به اینکه مالکیت این فیلم ها متعلق به موسسه رسانه های تصویری است و این طرح نیز زیر نظر موسسه اجرا می شود، بیان کرد: گرفتن حواله اکران از شورای صنفی نمایش ضروری است.

مدیر  پخش فیلم های خارجی در سینماهای ایران، خبر داد: سینماهایی که بالای ۷ سالن داشته باشند می توانند یک سالن کامل به اکران فیلم خارجی اختصاص دهند و دیگر سینماها فقط می توانند در تک سانس فوق العاده فیلم خارجی نمایش دهند.

وی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح ابزار کمکی به سینمای ایران است، گفت: ۴۰ درصد از درآمد این طرح در اختیار سینمادار قرار می گیرد و ۶۰ درصد باقی فروش بلیت در اختیار خانه سینما خواهد بود تا برای ساخت مرکز درمانی ویژه اهالی هنر مورد استفاده قرار گیرد.

آشتیانی پور در پاسخ به اینکه آیا فیلم های روز سینمای جهان برای اکران در نظر گرفته شده اند، عنوان کرد: هدف ما این است که به جریان اکران جهان نزدیک باشیم و این فیلمی که به زودی در سینماها اکران خواهد شد از جمله آثار روز جهان است که مدت زمان زیادی از اکران آن نمی گذرد.

مدیر پخش فیلم های خارجی در سینماهای ایران در پایان گفت: حق پخش فیلم های خارجی توسط موسسه رسانه های تصویری خریداری شده است.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها